Seo Nedir

Seo Nedir

Seo Nedir

Seo Nedir birçok internet kullanıcısı, kurum ve kuruluş bu sorunun yanıtını arıyor. Çünkü günümüzde internet en hızlı gelişen pazarlama mecralarının başında geliyor ve tüketiciler satın alma kararlarını internet üzerinden veriyorlar. Dolayısıyla kurumlar için arama motorlarında özellikle en önemli arama motoru olan Google organik aramalarında ön sıralarda yer almak büyük önem taşıyor. İşte tam bu noktada seo nedir ? sorusunun cevabı karşımıza çıkıyor.

Seo arama motorlarında özellikle en önemli arama motoru olan Google organik aramalarında üst sıralarda yer edinebilmesi amacıyla yapılan ve içinde birçok parametreyi barındıran çalışmalar bütünüdür.

Seo çalışmalarının en belirgin özelliği devamlılık gerektiren çalışmalar olmasıdır. Seo çalışmaları ile Google organik aramalarında istenilen noktaya gelinmiş olsa dahi çalışmaların kesintiye uğramaksızın devam etmesi gerekmektedir. Çünkü internete rekabet her geçen gün daha da arttığından seo çalışmaları duraksatıldığı andan itibaren kısa bir süreç içerisinde çalışmanın başlangıç noktaya geri dönülür.

Seo çalışmalarında, backlink çalışması, anahtar kelime yoğunluğu çalışması, özgün içerik hazırlanması gibi çalışmalar yer almaktadır ve tüm bu çalışmalar entegre bir şekilde yürütüldüğünde istenilen hedefe ulaşılabilmektedir.

İngilizce Search Engine Optimization kelimesinin kısaltması olan seo hedef anahtar kelimelerde web sitelerini üst sıralara çıkartır.

Bilinmelidir ki; web sitelerinde ne kadar başarılı içerikler, tanıtım kampanyaları yayınlanırsa yayınlansın web siteleri hedef kitleye ulaşmadığı takdirde hiçbir anlam ifade etmez.

Google organik aramalarında üst sıralara çıkılmak amacıyla yapılan seo çalışmaları için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Seo fiyatlarının belirlenmesinde seo çalışması yapılacak olan sitenin ne kadar süredir yayında olduğu, backlink kalitesi ve hedef anahtar kelimelerin Google’da ne kadar arandığı gibi birçok etkene bağlıdır. Tüm bu açıklamalar seo nedir sorusunu cevabını birazda olsa yanıtlamaktadır

"Sıkı bir çalışmanın yerini hiç bir şey alamaz. Deha, yüzde bir ilham ve yüzde doksan dokuz terdir. “

Thomas Alva Edison

Seo Nedir
Seo Nedir