Kurumsal SEO

Kurumsal SEO

Kurumsal SEO

Kurumsal SEO konusunda yapılan Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları, kurumsal firmaların beklentilerine uygun olarak oluşturulan çeşitli hedef anahtar kelimelerde, başta Google olmak üzere Yandex, Bing arama motorlarının doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer alınması amacıyla yapılan çalışmalar bütünüdür.

Arama Motoru Optimizasyonu, başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının organik aramalarında üst sıralarda çıkılması amacıyla yapılan çalışmalardır.

Kurumsal Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları, kurumsal firmaların verdiği hizmet ile ilgili olan genel anahtar kelimeler üzerinde yapılan çalışmaları kapsamamakta ve bu kelimeler üzerinde yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Kurumsal SEO çalışmasında seçilecek olan kelimeler bölge bazında da belirlenebilmektedir.

BEYCON olarak bu anahtar kelimeler belirlenirken özellikle Kurumsal firmanın önem verdiği anahtar kelimeleri önemsemekte, ancak internet üzerinde, özellikle Google arama motorunda yapılan yüksek yoğunluklu aramalara da dikkat etmekteyiz. Ancak bazen yine de yüksek yoğunluklu yapılan aramalardan potansiyel müşteri gelmeyebilmektedir. Bu durum özellikle genel ve çok anlamlı anahtar kelimelerin daha çok aratılmasından kaynaklanmaktadır. Öncelikle dikkat edilmesi gereken yüksek arama potansiyelinin yanında, fayda sağlayacak anahtar kelimelerin de göz önünde bulundurulmasıdır. BEYCON olarak SEO çalışmaları kapsamında web sitesine gelen hangi ziyaretçilerin daha fazla fayda sağlayabileceğini de göz önünde bulundurmaktayız.

"Sıkı bir çalışmanın yerini hiç bir şey alamaz. Deha, yüzde bir ilham ve yüzde doksan dokuz terdir. “

Thomas Alva Edison

Kurumsal SEO
Kurumsal SEO