Zip Nedir?

Zip Nedir?

Zip Nedir?

Zip Nedir?

Dışa aktardığınız bir dosyayı indirdiğinizde, bu dosya genellikle ZIP olarak bilinen sıkıştırılmış bir dosya olabilir. Dosyaların sıkıştırılması boyutlarının küçülmesini sağlar. Daha hızlı indirmenizi ve daha fazla depolama alanı sağlamak için dışa aktarım dosyalarını sıkıştırırız.

Dosyanın sıkıştırmasını açtığınızda, anket sonuçlarınızı içeren dosyaları görürsünüz. Windows bilgisayar kullanıyorsanız WinZip programını kullanmayı deneyin. Mac kullanıyorsanız StuffIt Expander programını kullanmayı deneyin.

Dosyaları veya klasörleri ayıklamak istediğiniz sıkıştırılmış klasörü bulun.

Aşağıdakilerden birini yapın:

Tek bir dosyayı veya klasörü ayıklamak için, sıkıştırılmış dosyayı çift tıklatıp açın. Sonra dosyayı veya klasörü sıkıştırılmış klasörden yeni konuma sürükleyin.

Sıkıştırılmış klasörün tüm içeriğini ayıklamak için klasörü sağ tıklatın, Tümünü Ayıkla’yı tıklatın ve yönergeleri izleyin.

Sıkıştırılmış klasöre şifrelenmiş dosyalar eklemek isterseniz ayıklandığında bu dosyalar şifresiz olur; bu da kişisel ve önemli bilgilerin istenmeden açıklanmasına neden olur. Bu nedenle şifreli dosyaları sıkıştırmaktan kaçınmanız gerekir.

Bazı tür dosyalar (örneğin, JPEG resimleri) yüksek oranda sıkıştırılmış durumdadır. Birkaç JPEG resmini tek bir klasör halinde sıkıştırırsanız, klasörün toplam boyutu dosyaların sıkıştırılmadan önceki toplam boyutuyla hemen hemen aynı olacaktır. E-posta ile göndermek üzere resimlerin daha küçük olmasını istiyorsanız, bkz. Resimleri e-posta ile göndermemelisiniz.

Sıkıştırılmış klasör oluşturmuşsanız ve bu klasöre yeni dosya veya klasör eklemek istiyorsanız, söz konusu dosyaları sıkıştırılmış klasörün içine sürükleyin.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Melek Göçergi dedi ki:

    Bana ait dosyaları var mi burda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir