Youtube SEO

Youtube SEO Çalışması

Youtube SEO Çalışması

Youtube’un sürekli olarak gelişim trendinde olması ve kullanıcı sayısının her geçen gün artması, markaların iletişim stratejileri açısından büyük önem kazanmasına sebep olmuştur. Dolayısıyla Youtube videolarında da rekabet üst düzeylere çıkmış ve arama motoru optimizasyonuSeo çalışmalarının gerekliliği doğmuştur. Youtube SEO kavramı bu yüzden çok önemlidir.

Youtube SEO ‘da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Youtube videolarında, video başlıkları verilen hizmetle bağlantılı ve arama kriterleri göz önünde bulundurularak belirlenmelidir. Belirlenen video başlıklarının çok uzun olmamasına dikkat edilmelidir.

Youtube videolarında verilen hizmetlerle ilgili anahtar kelimelerle yoğunlaştırılmış orta uzunlukta video tanımlamaları oluşturulmalıdır. Fakat video tanımlamalarının, youtube’a gelen ziyaretçilerin siteye video izleme amacıyla geldiklerinden ziyaretçileri sıkacak düzeyde uzun olmamasına dikkat edilmelidir.

Web siteleri ile ilgili tüm bağlantılar video tanımlama bölümünde paylaşılmalıdır.

Videolara gelen izleyici yorumları mutlaka yayınlanmalıdır. Çünkü gelen yorumlar sayesinde Google ve Youtube nezdinde videolara olan güvenilirlilik artacağından videolar ziyaretçi aramalarında üst sıralara çıkacaktır.

Youtube’a eklenen videolara video etiketi mutlak suretle eklenmelidir. Video etiketlerinin eklenmemesi durumunda videoların Youtube ve Google aramalarında üst sıralarda yer alması zorlaşır.  Video etiketleri için verilmiş olan karakter limitleri aşılmamalıdır.

Tüm bu çalışmaları takiben yüklemiş olduğunuz videolar, belirli bir süreç sonrasında video aramalarında üst sıralara çıkacaktır, tabi bunu youtube seo çalışması ile gerçekleştirmek gerekmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir