Youtube Seo

Youtube Seo

Youtube Seo

Dünyanın en iyi video sitesi Youtube‘un 2010 istatistikleri;

 

  • 2010 yılında Youtube’a 13 milyon saatlik video yüklemesi yapılmış
  • 2010 yılında günde 3 milyar video izlendiği kayıtlara geçmiş
  • 2010 yılı boyunca 700 milyar video izlenmiş
  • Video izleyenlerin yaş aralığı 18 ile 55 arasında.

 

Bu detayları incelediğimizde Youtube’un istersek bize ne kadar faydalı olabileceğini umarım anlamışızdır.

Youtube ücretsiz bir hizmet. İstediğiniz videoyu upload edebilirsiniz. Herhangi bir alan sınırı yoktur. Fakat çoğu hesabın 15 dakikadan fazla video yüklemesine izin verilmez ama bazı eski hesaplar talep ettikleri takdirde sınırsız uzunlukta video yükleme hakkına sahip olabilirler. Bunu düşündüğümüzde bizde Youtube’u etkin biçimde kullanarak kendimiz ve sitemiz için iyi işler yapabiliriz. Bunun için Youtube’u çok iyi anlamamız ve videolarımızda bile optimizasyon yapmamız gerekiyor.

 

Şimdi direk para kazanma yönteminden bahsederek nasıl maddi gelir elde edeceğimizi konuşalım. Bildiğiniz gibi online marketing kavramı ülkemizde de yayılmaya başladı. Bir ürünü satmak için en uygun yöntem ise uzun uzadıya bahsettiğimiz video marketing yöntemi. Bu sayede ürünümüzü daha iyi tanıtabiliyor ve satın alınması için daha çok fırsatımız oluyor.

 

Youtube Seo

 

Hazırladığımız videolar aracılığı ile satış yapıp direk gelir elde edebileceğimizin farkındayız. Bunun yanında videolar sayesinde sitemize de hit çekebilir ve videoyu izleyen kişilerin video süresi boyunca sitemizde kalmasını sağlayarak sitemize çok büyük katkı da sağlayabiliriz. Şimdi bu video ile ilgili nasıl seo çalışmaları yapmalıyız ve neleri kullanmalıyız ondan bahsedeceğiz.

 

Bildiğiniz gibi bir Youtube videosu için video başlığı, video bilgilendirmesi ve video anahtar kelimeleri girmek mümkün. Peki bunlar en doğru şekilde nasıl gireceğiz? Birçok insan Videolarındaki bu bölümleri doğru doldurmak için Google Keyword Tool aracını kullansa da bu yanlıştır. Google’ın Youtube özel bir Youtube Keyword Tool aracı vardır ki size Youtube videoları için yapılan arama detaylarını verir. Google Keyword Tool yerine Youtube Keyword Tool kullanarak anahtar kelimelerimizi ona göre belirlemeliyiz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir