Youtube Kids

GOOGLE’IN ÇOCUKLAR İÇİN GELİŞTİRİLEN UYGULAMASI YOUTUBE KİDS

YouTube’un resmi blogunda yaptığı açıklamayla, YouTube Kids ismindeki çocuklara özel olarak geliştirilmiş uygulamasının iOS ve Android versiyonlarında  yayınlandığını duyurdu.

Çocuklar veya bebekler YouTube’un en kalabalık izleyicilerini oluşturuyor. YouTube’un en çok izlenen kanalları listesinde çocuk programlarıdır. Fakat YouTube’un genel içeriği düşünüldüğünde çocuklar için ailelerini endişelendirebilecek çok sayıda videoya sahiptir. Bu sorunu çözmek isteyen YouTube Kids uygulamasında “Shows, Music, Learning ve Explore” olmak üzere farklı kategoride kanal ve çalma listeleri sunulmaktadır.

youtubekidsappjt

Çocuklar için yeniden geliştirilen uygulama büyük görsel ve daha kalın ikonlarla uygulama içinde daha kolay gezinmeyi sağlıyor. Henüz okuma ve yazmayı bilmeyen çocuklar ise uygulama içinde sesle arama özelliğini kullanabiliyor.

YouTube Kids, ebeveyn kontrolü özellikleriyle çocuklarını izleme sürelerini sınırlamaları ve gürültüden rahatsız olduklarında arka plan sesini kapatmaları ve çocukların yalnızca kendi seçtikleri videoları izlemeleri için arama yapmasını engellemeleri de mevcuttur. Uygulama ilk olarak ABD’de kullanıma sunuldu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir