YouTube, 301+’ya son veriyor!

YouTube’da izledikleri videolarda “301+” görüntülenme sayısına anlam veremeyen çoktur. Başlarda bunun bir hatadan kaynaklı olduğu düşünülüyordu. Neden YouTube bunu düzeltmiyordu? Sonradan öğrenildi ki meğer bu bir sorun değil sahte görüntülenme sayılarının önüne geçmek için kasten geliştirilmiş bir sistemmiş. Yüklenen bir video 301 görüntülenmeye ulaştığı zaman YouTube’un veri tabanına görüntülenme sayacı kötü niyetli kişiler bot kullanıp görüntülenme sayısını şişirip olduğundan fazla gösteremesin

Youtube 301+

Youtube 301+

diye donduruluyordu. Belli bir süre sonra sayaç tekrar çalışıyor ve videonun gerçek görüntülenme sayısını öğrenebiliyorduk.

Bugün YouTube’un YouTube Creators adlı Twitter hesabından bu sisteme veda edildiği duyuruldu. Artık videoların görüntülenme sayısı gerçek kişiler izlediği süre boyunca devamlı artacak. Araya karışan bot’lar ise sonradan tespit edilip görüntülenme sayısından çıkartılacak. Bu sayede hem 301+ olayından kurtulmuş olacağız hem de videoların görüntülenme sayılarına ait doğru bilgiye daha çabuk ulaşacağız.

 

http://oyungezer.com.tr/haber/42311-artik-youtube-da-videolar-301-goruntulenme-sayisina-takilmayacak

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir