Yeni İpad Mi Geliyor?

Japon menşeili bir blog olan Mac Octakara’da çıkan iPad 2 hakkındaki habere göre çok daha ince bir ekrana sahip olması beklenen cihaz Ocak ayında fabrikalardan Apple’a teslim edilecek.

Dedikodu vari olan ve çok da güvenilir olmadığı düşünülen blogun Çin’li kaynaklarından edinilen haberde yeni iPad’in özellikleri hakkında detaylar yer alıyor. Habere göre yeni iPad 9.7 inçlik ekran büyüklüğünü koruyacak, bununla birlikte cihazda üzeri metalle kaplı büyük bir hoparlör yer alacak. 3 mm daha ince bir ekran çerçevesine sahip olan yeni iPad’in kapladığı alan da eski versiyonuna göre biraz düşecek ve 239 x 186 mm. olacak. Yeni iPad’İn ön yüzünde kamera olup olmadığına dairse bilgi verilmemiş.

Daha önce ortaya çıkan haberlerde yeni iPad’in OLED ekrana sahip olacağı iddiası ortaya atılmış ancak sonrasında Apple’ın yeni versiyonda kullanılacak olan arkadan aydınlatma ünitelerini Chime Innolux (CMI) ve LG Display’in tedarik edeceği haberi OLED ekran bekleyen kullanıcıları üzmüştü. Zira OLED ekranların yapıları gereği harici bir aydınlatma kaynağına ihtiyaç duymadığını, LCD ekranların arkadan aydınlatma birimlerine ihtiyaç duyduğunu biliyoruz.

Mac Octakara’da ve diğer sitelerde çıkan dedikodudan bozma haberler ne kadar gerçeği yansıtıyor bilemeyiz ancak yeni iPad’in Nisan ayı içerisinde merakla bekleyen kullanıcıları ile buluşması hiç de uzak bir ihtimal değil.
Kaynak: Engadget

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir