Yaşlılar İçin Özel Tablet Geliştirildi

Memo Touch

Günümüzde pek çok teknoloji firması gençlere özel ürünler çıkarsa da, yaşlılara özel teknolojik cihazlar üretenlerin sayısı da bir hayli fazla.

İşte Memo Touch da yaşlı kullanıcıları düşünerek üretilmiş bir tablet. 10.1 inçlik ekrana sahip tablet, yaşları gereği bazı şeyleri düzenlemekte ve hatırlamakta zorluk çeken veya işlerini daha kolay halletmek için çözümler arayan kullanıcılar için biçilmiş kaftan.

Sanal bir asistan olarak nitelendirilebilecek Memo Touch , günlük aktiviteleri düzenlemede yardımcı olurken aynı zamanda içerikleri uzaktan güncellenebiliyor. Acil numaraları içinde bulunduran tablet , daha önceden ayarlanan görevleri zamanı geldiğinde hatırlatıyor ve özel ilaç uygulaması ile ilaçların ne zaman ve hangilerinin alınması gerektiğini  kullanıcısına bildiriyor.

Sade bir kullanıcı ara yüzü bulunan Android işletim sistemli cihaz acil bir durum anından tek tuşla daha önceden belirlenen kişilere mesaj gönderebiliyor. Yaşı ilerlemiş olanlar ve teknolojik cihazlarda kullanım kolaylığı arayanların rahatlıkla tercih edebileceği Memo Touch , 299 dolardan satışa sunuluyor.

Kaynak: Mynet Haber

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir