Yargıç JAVA Dersi Aldı

Google ve Oracle arasındaki patent davasına bakan yargıç, daha sağlıklı bir karar verebilmek için Java dersi almaya karar verdi. Yargıca Java dersini kimler verdi dersiniz?

Teknoloji dünyasının dev isimleri patent davaları yüzünden sık sık karşı karşıya geliyorlar. Son dönemde, sonucu merakla beklenen iki büyük dava var. Bunlardan biri Nokia ve Apple, diğeri ise Google ve Oracle arasında.

Google ile Oracle arasındaki davanın önemi tüm mobil teknoloji dünyası için çok büyük çünkü eğer sonuç Google’ın aleyhinde olursa, Android işletim sisteminin geleceği tehlikeye girebilir.

Android’in Geleceği Ne Olacak?

Oracle’a ait Java kodlarını izinsiz olarak birebir kopyalayarak Android işletim sisteminde kullandığı iddia edilen Google, tüm bu iddiaları açık kaynağa yapılan bir saldırı olarak kabul ederek reddediyor. Davayı Oracle kazanırsa Android’in geleceği tehlikeye girecek

Java Öğrenen Yargıç

Bu tip davalarda konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan karar vermek zor. Davaya bakan yargıç William Alsup, sağlıklı bir karar verilebilmesi için Java’nın ne olduğunu öğrenmeye karar verdi.

Bunun üzerine hem Google, hem de Oracle avukatları Yargıç Alsup’a Java hakkında 30’ar dakikalık ders verdiler. Şimdiye kadar bilgisayarlar hakkında sadece temel bilgilere sahip olduğunu belirten Alsup, Java’nın ne olduğu, ne için kullanıldığı, kodların nasıl yazıldığı ve işlendiği konusunda ders aldı.

Toplam 1 saat süren dersin ardından bir açıklama yapan Alsup, avukatların çok iyi iş çıkardıklarını belirtti. Google ve Oracle avukatları ise konu hakkında bir açıklama yapmadı.

Shiftdelete.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir