Yaratıcı Açık Hava Reklamları

Yolda yürürken, araba sürerken, spor yaparken kısacası günlük hayatımızda çoğu yerde görüyoruz açık hava reklamlarını. Bazen gösterişli ve büyük bazen de sade ve küçük oluyorlar. Peki, bir düşünün kaçı ilginizi çekiyor bu reklamların? Kaçının yaratıcılığını içten içe tebrik ettiniz? Veya bu reklamlar bir kuruma, çocuğa bir yarar sağladı mı? Herkes yaratıcılığın peşindeyken bu reklamların kaçı yaratıcılıkta öne geçti? İşte bu blog yazımızda bu soruların cevaplarını verdik ve açık hava reklamlarının en yaratıcı, ilgi çeken reklamlarını sizler için bir araya getirdik.

The American Disability Association

Amerikan Engellilik Derneği yaptığı reklamda merdivenleri çıkmanın birisi için Everest’e tırmanmak kadar zor olabileceğini göstermiş oldu.

 

 

Nike

Nike interaktif panoya eklediği koşu bandında koşulan her kilometre başına Unicef’e bağış yaptı. Sadece koşarak çocuklara bağış yapabilmek güzel bir his olsa gerek.

HBO

HBO’nun Game of Thrones için yaptığı bu reklam hem ilgi çekti hem de çevredeki bir okulun harcadığı enerjiyi karşıladı. Oldukça popüler olan bir dizi reklamını en yararlı bu şekilde yapabilirdi.

 

Pepsi

İşten, okuldan eve döndüğünüz yorucu ve sıkıcı bir günü düşünün eğlenmek pek de mümkün görünmüyor. İşte Pepsinin reklamı tam da bu durumlara göre. Reklam panolarından müzik dinlemek bizce farklı bir deneyim gibi duruyor, ya sizce?

Bund

Bund her 60 saniyede bir hayvan türünün yok olduğunu söyleyerek her dakikanın bağış için ne kadar önemli olduğuna çarpıcı bir reklamla dikkat çekti.

Womens Aid

Women’s Aid yüz tanıma teknolojisiyle donatılmış reklam panosunda şiddet gören bir kadının yüzüne yer verdi. Panoya bakan insanların sayısıyla orantılı olarak kadının yüzündeki yaraların da hızla iyileştiği bir kampanya oldu.

 

McDonald’s

Yeni kahvaltılık ürünü Egg McMuffin’i tanıtmak için güneşle senkronize bir reklam geliştiren McDonald’s yeni ürününü adeta bir güneşe benzetti.

Berger Paint

Renklerinin ne kadar doğal olduğunu vurgulamak isteyen boya markası Berger bu açık hava reklamıyla oldukça dikkat çekti.

Feedsa

Feedsa açlıkla mücadeleye yardımda bulunmanın düşündüğümüzden kolay olduğunu en çarpıcı şekilde gösterdi.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir