YAPAY ZEKA VE GÖRÜNTÜ İŞLEME GÜNLERİ

YAPAY ZEKA VE GÖRÜNTÜ İŞLEME GÜNLERİ BAŞLIYOR

Yapay Zeka, insanlık tarihi boyunca en çok merak edilen ve araştırılan, geliştirilmeye çalışılan konulardan biri olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Yapay Zeka Bilimi, canlıların zekasını, en gelişmiş zeka olan insan zekasını taklit etmeye çalışarak, yaşamlarında kolaylıklar sağlaması için üzerinde çalışılan bir bilimdir. Bu bilim birçok filme, kitaba konu olmuştur. Şu ana kadar yapılan çalışmalar bu işin çok zor olduğunu göstermektedir. Peki bu zorluklara rağmen gerçekten insanoğlu güçlü bir Yapay Zeka elde edebilecek mi? Bunu başarmak için nasıl bir yol izlenmeli? Bu konuda yapılan çalışmalar nelerdir?

yapay-zekaGörüntü İşleme, savunma sanayisinde çok önemli olan konulardan birisidir. İnsansız hava araçlarında rol oynamaktadır. Savunma sanayisinin yanı sıra “İnsan Sayma, Plaka Tanıma, İnsan Tanıma,  İnsanın Yüzünden Cinsiyet ve Yaş Aralığı Tahmini” gibi projelerde insan yaşamına girmiştir. Görüntü İşleme her geçen gün ilerlemektedir ve kendini farklı projelerin içerisinde göstermektedir. Bu ilerleyiş nereye kadar sürecek? Görüntü İşlemenin geleceği parlak mıdır? Bu alanda yapılan çalışmalar nelerdir?

Yukarıda sorulan soruların cevaplarını merak ettiğinizi çok iyi biliyoruz. Bu yüzden Ankara Üniversitesi Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu, bizleri 2-3 Mayıs 2015 tarihlerinde Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan 1.Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günleri’ne -YAZGİG- davet ediyor. Türkiye’de bahsi geçen bu konularda daha önce hiç böyle büyük çaplı bir etkinlik gerçekleştirilememiştir. Türkiye’de bir ilk olma özelliği gösteriyor. Bu organizasyonda kafanızdaki sorulara bulacağınız cevapların yanı sıra bu konu hakkında birçok bilgiye de sahip olacaksınız. 1.Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günleri etkinlikle ilgili detaylı bilgi almak için web sitesini http://yapayzekavegoruntuislemegunleri.com/ ziyaret edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarından da organizasyonu takip edebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir