Yandex Seo

yandex seo

yandex seo

Yandex Seo, yaklaşık iki ay önce Türkiye pazarına giren ve son derece hızlı bir gelişim trendinde olan Yandex arama motorunda üst sıralarda yer alınabilmesinde oldukça büyük önem taşımaktadır.

Günümüzde tüketicilerin tüm satın alma süreçlerini direkt olarak arama motorları üzerinden yürütmesi ve Yandex’in gelişim hızı en fazla olan ve yakın gelecekte arama motoru pazarından ciddi bir pay alacak olmasından dolayı Yandex seo firmalar açısından büyük önem taşımaktadır.

Yandex seo çalışmaları site içi çalışmalar ve site dışı çalışmalar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Yandex seo çalışmalarında site içi çalışmalar web sitelerinin yazılımsal alt yapılarının, tasarımlarının Yandex arama motoruyla uyumlu hale getirilmesi ve hedef anahtar kelimelerin uygun oranda kullanılarak oluşturulan özgün içeriklerin web sitelerine eklenmesi olarak sıralanabilir.

Yandex seo site dışı çalışmalar ise backlink çalışmaları ve sosyal medya yönetimi olarak sıralanabilir.

Yandex seo çalışmaları ile Yandex arama motorunda istenilen noktalara ulaşılabilmesi için çalışmaların kesintiye uğramaksızın en az altı ay süreyle devam etmesi ve hedeflenen noktaya ulaşılmış olsa dahi çalışmaların sürdürülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde Yandex arama motorunda üst sıralarda yer alınması amacıyla yapılan seo çalışmalardan istenilen verimin alınması beklenmemelidir.

Yandex ile Google’ın farkı

Yandex ile Google arasında bazı temel farklar bulunmaktadır. En önemli farkları ise indexleme hızladır. Google web sitelerine ve blog sayfalarına girilen içerikleri en fazla 1-2 saat içinde indekslerken Yandex’in içerikleri indekslemesi 5 günü dahi bulabilmektedir.

Yandex’te alt sayfaya alınan backlinkler ana sayfaya alınan backlinklerden çok daha fazla önem taşımaktadır.

Hızla gelişmekte olan Yandex’teki gelişmeleri yakından takip etmeye ve sizlerle aktarmaya devam edeceğiz.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir