Yandex Haritalar Google’ı geride bıraktı

Yandex Haritalar

Yandex Haritalar Gerçek Fotoğrafik Özelliği İle Öne Çıkıyor

Türkiye’nin yeni web bilgi portalı Yandex, coğrafi bilgilendirme servisi Yandex Haritalar’ı Türkiye’de hizmete soktu. Yandex  Haritalar, Türkiye’deki tüm şehirlerin ayrıntılı uydu görüntülerini sunmanın yanı sıra, kullanıcıların sokak planları üzerinde aradıkları adresleri, binaları ve bunlara karayolu üzerinden ulaşılabilecek rotaları bulmalarına yardımcı oluyor. Yandex Haritalar ile kullanıcılar ayrıca İstanbul ve Ankara için güncel trafik bilgisine ve panoramik sokak görüntülerine de ulaşabiliyor.
Yolculuk planlanmasında sürücülere kolaylık sağlamak amacıyla yan yollarla birlikte,İstanbul ve Ankara’daki trafik yoğunluk derecesini renkli grafiklerle gösteren Yandex Haritalar, trafik durumunu dakikalar bazında güncelleyerek sürücüye en uygun alternatif yolları gösteriyor ve sürücünün hedefine ne zaman varacağını da hesaplayarak trafiğe takılmasını önlüyor.

An itibarıyla Java ve Android platformları için hazırlanmış olan Yandex. Haritalar’ın mobil sürümü, servisin yoldayken de kullanılmasına fırsat veriyor. Kullanıcılar, kişisel bilgilerini paylaşmadan, trafiğin sıkışık olduğu noktaları sisteme iletip, trafik durum haritasının daha da kapsamlı ve detaylı hale getirilmesine katkıda bulunuyorlar.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. Uğur Akgöz dedi ki:

    Yandex’in rakibi kolay lokma değil.

  2. Adem Dönmez dedi ki:

    Süpper ötesi bişey bu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir