WordPress Seo Eklentileri

WordPress Seo Eklentileri

WordPress Seo Eklentileri

Başta Google olmak üzere arama motorlarının doğal  aramalarında üst sıralarda yer alınmasını sağlayan  seo web siteleri için vazgeçilmezdir.

Seo ,  detaylı  ve sürekli  olarak  çalışmayı gerektiren çalışmalar bütünüdür.  Dolayısıyla web sitelerinin  yazılımsal alt yapılarının ve  tasarımlarının  seo  çalışmalarına göre ayarlanması  gerekmektedir. Ayrıca web sitelerinin arama motorları tarafından en iyi  şekilde algılanabilmesi için doğru şekilde optimize edilmesi gerekmektedir.

Seo çalışmalarına  direkt etkisi olmasada, seo çalışmalarını kolaylaşyıran, wordpress seo eklentileri bulunmaktadır.

All In One Seo

WordPress bloglarınınve web sitelerinin  vazgeçilmezi olan  all in one seo eklentisi web sitelerine, basit bir şekilde  uygun başlık ve anahtar kelimeleri girmenize imkan tanır.  Web sitelerinin Meta tagleri  kolaylıkla all in one seo  eklentisi ile ayarlanabilmektedir.

Web sitelerinde hangi linklerin arama motorlarında görüntüleneceği all in one seo eklentisi ile rahatlıkla belirlenebilmektedir.

All in one seo eklentisiyle  istenilen özet, içeriğe girilebilmekte, web sitelerine eklenen her içerikte  eklentinin bu özelliği görülebilmektedir. Bu bölümden  istenilen başlık, özet, anahtar kelimeler  web site içeriklerine eklenebilmektedir.

Google Sitemap

Google Sitemap en etkili Seo eklentilerinden biridir.  Eklenti web sitelerinin içeriklerini  otomatik olarak arşivler.

Ayarlar kısmından içeriklerin ne sıklıkla denetleneceği de ayarlanabilen bölümde  web sitelerinin  bütün linkleri yer alır. Arama motoru robotu bu eklenti sayesinde içerikleri daha hızlı tarar.

Bütün içeriklerin algılanmasını ve sonuçlara yansımasını kolaylaştırmak ve hızlandırmak için bu eklenti mutlaka  kullanılmalıdır.

Seo Smart Link

Seo smart link’in temel amacı web site  içerisinde yer alan linkleri no follow yapmaktır.  Linklerin no follow  yapılmasıyla  web sitelerine  zarar  verebilecek linkler engellenir.

Seo smart link eklentisi ile  web sitelerinde yer alan   linklerin yeni sayfada  açılması da kolaylıkla sağlanabilmektedir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir