WordPress Seo Eklentileri

Wordpress Seo Eklentileri

Wordpress Seo Eklentileri

Nofollow Case By Case

Nofollow kodunun seo açısından ne kadar önemli olduğunun herkes farkındadır. Arama motorlarının gözünden düşmemek için dikkat edilmesi  gereken bir konudur.

Web sitelerinde  hangi sitelerin linklerinin olacağını bilinmemektedir.  Özellikle çok sayıda yorum alan sitelerde bu link kontrolü mümkün değildir.

Bilindiği üzere  bir çok site backlink almak için bazı sitelere yorum bırakmaktadır.  Web sitelerine yorum bırakan site eğer arama motorları  tarafından zararlı içerik nedeniyle fişlenmişse  web sitelerinin itibarını  zedelemektedir. Bu sebeple  web sitelerinde bulunan özellikle çok fazla kontrol edilemiyecek  alanlarda yer alan linklerin kontrolü için bu gibi eklentileri kullanmalıdır.

Bu eklentiler  yorumlar kısmındaki linklere “nofollow” etiketini ekleyerek arama motorlarının o linkleri görmezden gelmesine yardımcı olur bu sayede seo konusunda bir nebze olsun  web siteleri korunmuş olur.

Seo Friendly Images

Resimler arama motorlarının resim arama servisleri sayesinde en az içerikler  kadar hit getirmektedir. Resimlerden gelen hitler  resimlerin bulunduğu içerikleri  canlandırdığı gibi ilgili kelimelerde yükselinmesini sağlar. İçeriklerde  görsel lar kullanmak oldukça önemlidir. Her içerikte en az bir içerik kullanmak  içeriklere katkı sağlamaktadır. Fakat görsellerin  gerçek manada etkili olabilmesi için alt tagların düzgün şekilde girilmesi gerekmektedir.

Tüm görsellerle ayrı ayrı ilgilenmektense  seo friendly images eklentisi ile  içeriklerdeki resimlerin title ve alt tagları  istenildiği gibi otomatik olarak düzenlenebilmekte maksimum getiri sağlanabilmektedir.

WordPress Seo by Yoast

All In One Seo eklentisinin bütün yaptıklarının  yapabildiği  ve ekstra olarak kategorilere özel tittle, description ve anahtar kelime ekleyebilme imkanı sağlayan wordpress seo by yoast  eklentisi  Kategorilerin arama sonuçlarında etkili olduğunu ve sık sık bir kategorinin  arama sonuçlarında listelendiğini göstermektedir. Tıpkı içerik gibi kategorilerde arama sonuçlarında yer alabilir. Bu eklenti sayesinde bu kategoriler özelleştirilebilmekte ve sıralamada üst sıralarda listelenmek  için arama motorlarına yardım edilir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir