WordPress Eklentileri

Wordpress Eklentileri

Wordpress Eklentileri

Gzippy

Basit  fakat  fazlasıyla işe yarayan bir eklentidir. Tek yaptığı web sitelerini  sıkıştırmaktır. Web siteleri sıkıştırıldığında web siteleri daha hızlı bir hal alarak hem kullanıcılar web sitelerinden memnun kalmakta hem de seo çalışmalarına fayda sağlanmaktadır.

Site hızları içeriklerle doğrudan bağlantılıdır.

Kaliteli, yüksek boyutlu bir resmin bulunduğu içerik diğerlerine göre daha yavaş açılacağından eklentinin bu tür sayfalara yapabileceği pek birşey yok fakat HTML yapılıranı neredeyse %70’e kadar sıkıştırır ve inanılmaz bir hız sağlar.

Broken Link Checker

Broken Link Cheker  en ünlü seo eklentisi konumunda özellikleri ise web  sitelerinde  çok fazla link ya da resim kullanılmasına imkan tanıması ve web sitelerinde ölü linkleri bulmanın en iyi yolu olması

Ayar sayfasından sitenizdeki linklerin hangi zaman aralığında kontrol edilmesini istiyorsanız belirleyin ve gerisini eklentiye bırakın.  Eklenti sitenizi kolayca tarar ve bir sayfaya gitmeyen gittiğinde hata alınan linkleri belirleyip size ayrıntılı şekilde rapor eder. Hatta size mail atar. Sonuçları görüntülediğinizde hangi resmin verilen linkte olmadığı ya da hangi linkin gösterdiği yerde hata alındığını size belirtir. Gördüğünüz hatalarda düzenlemeler yapabilirsiniz. Hata giderildiyse “Kırık Değil” diyerek listeden linki kaldırabilir. Tekrar kontrol edilmesini sağlayabilir ya da linki tek tıkla sitenizden kaldırabilirsiniz. Örneğin “Teknoloji” kelimesinde bir linkiniz var ve kırılmış. Listede bunu görüp linki kaldırdığınzda “Teknoloji” kelimesi silinmez sadece linki kalkar.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir