Windows Kullanıcılarının Sayısı Gün Geçtikçe Azalıyor

Windows Kullanıcılarının Sayısı Gün Geçtikçe Azalıyor

Microsoft’un  sıkı çalışmalarına rağmen beklenen ilgiyi görmeyen Windows’un ilerleyen yıllarda daha da az kullanıcı kitlesinin olacağı bildiriliyor.

microsoft_logoSon dönemlerin en popüler işletim sistemi Windows‘un son sürümleriyle istediği başarıyı yakalayamayan teknoloji devi Microsoft, işletim sistemine  daha çok kullanıcı çekmeye çalıştığı için sıkı bir çalışma yürütüyor. İşletim sistemini farklı boyutlara taşıyarak kullanıcı sayısını arttırmayı hedefleyen  Microsoft gereken herşeyi  yapsa da, kullanıcı sayılarında bekledikleri artış görünmeyecek gibi gözüküyor.

Araştırma şirketi Gartner tarafından yayınlanan yeni analizlere göre 2013 yılında satılan 2.33 milyar cihazın yüzde 13.96′sında Windows yüklüydü ve bu yılki rakamlar çokta farklı olmayacak bu sayıdan. Bu yılın sonuna kadar satılması hedeflenen 2.43 milyar cihazın yaklaşık yüzde 13.7′sinde Microsoft işletim sisteminin kullanılacağı düşünülüyor. Bu da demek oluyor ki Windows’un  gösterdiği yıllık artış yüzde 1′in bile altında kalacak. Microsoft’un işletim sistemiyle istediği başarıyı elde edememesinin sebebine gelecek olursak bu;  mobil platformlarda Android ve iOS’un  daha gerisinde kalması olarak düşünülüyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir