Windows Gidiyor Midori Geliyor

Microsoft, gelecekte Windows’un yerini alacak işletim sistemi “Midori”yi geliştirmeye başladı.

Microsoft’un, geliştirme laboratuarlarında uzun süredir bir Windows alternatifi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.
Henüz Windows 7 üzerindeki dedikodular bitmeden şimdide Windows 8 için bazı söylentiler dönmeye başladı. Windows 7’nin halefi olacağı söylenen Windows 8’in kod adı Midori.
Microsoft, şu anda yapım aşamasında olan programı ‘modern bilgisayarcılık’ olarak nitelendiriyor. Şirket, Midori ‘nin  işleyiş sistemi hakkında detaylı bilgi vermezken uzmanlar yakın gelecekte Midori’nin, tıpkı windows gibi bilgisayar kullanılan her eve gireceğini ifade ediyor.
Windows yetkilileri, Midori ‘nin sanal bir işletim sistemi olacağını ve sadece tek bir bilgisayar üzerinde kullanılmayacağını belirtti. Şirket yekilileri, teknolojide ‘mobil insan’ döneminin hüküm sürmeye başladığını ve  sisteminin,  çağın gereksinimlerine uygun olarak tasarlandığını belirtti.
Midori, kullanıcının kendi işletim sistemini, internete bağlı olan her bilgisayarda kullanabileceği anlamına geliyor. Projenin Windows’u temel almayan, tamamen yeni bir işletim sistemi üzerinde olduğu söyleniyor. Midori  bir başlangıç olacak ve eski standartlarla uyumluluğu dikkate almayacak. Bunu yerine çok daha “zayıf” olacak ve verimli bir biçimde çalışacak.
Uzmanlar, yeni programın çok basit bir işlemci ile çalışacağını ve insanların verilerini güvenli olarak depolayıp istediği mecrada kullanabileceğini kaydetti.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir