Windows 8 Karşımızda

Windows 8

İşletim sistemi piyasasında Apple ve Google’a karşı kaybettiği nüfuzu yeniden kazanmayı amaçlayan Windows, dün Windows 8’in demo sürümünü yayımladı.

Microsoft Windows Bölüm Başkanı Steven Sinofsky, Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2012’de Windows 8’i tanıttı. Sinofsky, Windows 8’in Consumer Preview sürümünün, geçtiğimiz yıl yayımlanan Developer Preview’dan bu yana 100 bin değişikliğe uğradığını belirtti.

Sinofsky, “Windows işletim sisteminde nesil değişikliği yaptıklarını ve akıllı telefonlar, tablet ve masa üstü bilgisayarlar arasındaki bağlantıyı çok daha uyumlu bir hale getireceklerini” söyledi.

Consumer Preview’ın en dikkat çekici özelliklerinden biri, bugüne kadar tüm Windows işletim sistemlerinde yer alan başlangıç tuşunun olmaması.  Başlangıç ikonu, fareyi veya parmağınızı ekranın sol alt köşesinde kaydırmanızla beliriyor.

Kişisel, diz üstü ve tablet bilgisayarlara uyumlu olan Windows 8, kullanıcıların tüm verilerini bulutta saklayacak. Microsoft, bulut teknolojisi sayesinde kullanıcılara internet uygulamalarını farklı elektronik cihazlarında da kullanma imkanı verecek.

Microsoft, Windows 7 ile aynı sistem gereksinimlerinde çalışan Windows 8’in, eski sürümüne kıyasla çok daha iyi bir pefromans, güvenirlik ve uzun pil ömrü sunduğunu belirtiyor.

 

Kaynak: Ntvmsnbc

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir