Windows 10 Mobile Neler Sunuyor?

Windows 10 Mobile hangi özelliklere sahip olacak?

win10
Windows 10 Mobile işletim sistemiyle birlikte göreceğimiz ilk yenilik, mobilde Microsoft Edge tarayıcısını kullanabilmek olacak. Ayrıca yenilenmiş Haritalar, Takvim ve Fotoğraflar uygulamaları da kullanıcılara güzel deneyimler sunacak.

Mobil Office uygulamaları
Biliyorsunuz ki Microsoft, Office uygulamalarını birçok Android cihaza çıkarmaya başladı. Haliyle Windows 10 Mobile için daha geliştirilmiş bir sürümü görmemiz bizlere sürpriz olmayacak. Windows 10’da çalışan bütün cihazlarınız OneDrive’da senkronize edilebilecek. Outlook kullanarak kolayca e-posta yazmaktan PowerPoint sunumları yapmaya kadar birçok özellik bizleri bekliyor. Bu senkronlanma ile bizlere “Universal Apps” denilen, Windows Mağazası’nda indirdiğimiz bir uygulamanın, müziğin, videonun veya oyunun, diğer bağlı cihazlar üzerinden kullanılabilmesi özelliği de geliyor.
Windows 10 Mobile gelir de Cortana olmaz mı?
Windows Phone 8.1 ile bizlerle buluşan dijital yardımcımız Cortana, Windows 10’da da kullanıcıların sevdiği bir özellik haline gelmişti. Peki Windows 10 Mobile’da Cortana bize neler sunuyor? Her zamanki gibi e-posta gönderme, etkinlik planlama veya dosya arama gibi gündelik işlerde yardımcı olan Cortana, cihazlar arası senkron olarak çalışabilecek. Örneğin, bilgisayarınızda bir hatırlatma oluşturabilecek, bunun Cortana yardımıyla mobil cihazlarınızda gösterilmesini sağlayabileceksiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir