Winamp Kapanmadan Kurtuldu

unnamed1997 yılında kullanıcılar ile buluşan ve 1999 yılında AOL tarafından satın alınan; Winamp müzik çalar uygulaması son birkaç yıla kadar en popüler müzik çalar uygulamalarında idi. Son yıllarda birçok yeni uygulamanın müzik alanına kazandırılması bu yeniliklerin sürekli olması ve uygulamalar üzerinde sürekli yeni güncellemeler ile yenilenmeleri Winamp’ın kan kaybetmemsine sebep oldu. Yeni uygulamalarda gözlenen sürekli yenilenme çalışmalarına rağmen Aol tarafından Winamp üzerinde hiçbir yenilik yapılmadı.

AOL 20 Aralık 2013  itibar ile Winamp’ı kapatacağını duyurmasına rağmen Winamp kapanmadı. Çünkü, Winamp ve 50 binden fazla radyo istasyonuna sahip olan Shoutcast Belçika’lı Radionomy tarafından satın alındı. Radionomy herkesin kendi online radyo istasyonunu kurmasına izin veren bir platform ve 6 bin civarında istasyona sahip.

Shoutcast’in 50 bin radyo kanallık bir müzik hazinesi olduğu düşünülürse Radionomy bu kanalları da veritabanına katarak büyük ölçüde büyüyecek. Diğer yandan Winamp’ın yazılımından faydalanacak olan Radionomy hem radyo istasyonlarının programlanmasında iyileştirmelere gidebilecek hem de ek servisler sunabilecek.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir