WhatsApp’a 4 yeni özellik

1-Silinen mesajlar

Snapchatle birlikte popülerlik kazanan otomatik silinen mesajlar özelliği WhatsApp’ta da kullanılacak. Getirilecek olan yeni özellikle sayesinde kullanıcılar, mesajlarının silineceği zamanı belirleyebilecek. Silinebilecek mesajların zamanlama süreleri ise 10 saniye, 1 dakika, 1 saat ya da 1 günlük limitler olarak belirlendi.

2-Karanlık mod

Instagram ve Twitter gibi popüler sosyal medya uygulamalarında da bulunan karanlık mod özelliğiyle, karanlık ortamda mesajlaşma kolaylaştırılarak göz yorulması da azaltılıyor.

3-Fotoğraf araması

Fotoğraf araması özelliği sayesinde WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğraflar, Google üzerinden aranarak gelen fotoğrafların orijinal kaynakları Google üzerinde sorgulanabilecek.

4-Reklamlar

Facebook’un 2014 yılında satın aldığı WhatsApp’a entegre edilecek son özellik reklamlar olacak. Fakat WhatsApp, Facebook’a satılmadan önce kullanıcılarına platformu gelir amaçlı kullanmamak ve kullanıcı verisi toplamamak adına söz vermişti. Şimdi ise Facebook çatısı altında bulunan WhatsApp, kullanıcılarına verdikleri sözü tutmayarak yeni bir değişikliğe gidiyor. Reklamların gösterileceği yerin Durum sekmesinde olduğuna dair söylentiler yer alıyorvar.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir