WhatsApp, Web Uygulamasındaki Büyük Açığı Düzeltti

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, web tarayıcı aracını kullananların bilgisayarlarını tehdit eden büyük açığı kapattığını açıkladı.Checkpoint güvenlik araştırmacıları tarafından ortaya çıkartılan açık, hackerların bilgisayarınızı ele geçirmesine izin veriyor ve bunu zorlanmadan son derece kolay bir şekilde size sanal bir kart göndererek yapıyor. Bilgisayarı ele geçirmek için kullanıcının telefon numarasını bilmesi yeterli olan hackerların 200 milyona yakın WhatsApp kullanıcısının verilerini ve bilgisayarlarını ele geçirebileceğini söyleniyor. Hackerlar bu açığı kullanarak bilgisayarınıza fidye yazılımı, bot, uzaktan erişim aracı ve diğer pek çok çeşit zararlı yazılımı yükleyebiliyorlar.

what
Neyse ki; WhatsApp, elini çabuk tutarak bu hatayı mümkün olduğunca çabuk düzeltmiş ve versiyon 0.1.4481 güncellemesi ile açığı kapatmayı başarmış.
WhatsApp’ın web desteği, Ocak ayında öncelikle Windows Phone ve Windows’a gelmiş, sonradan iOS platformuna da gelmiş; ancak eleştirilerden ve açıklardan kurtulamamıştı.Google Chrome tarayıcınız ile kullanabildiğiniz WhatsApp’ın web eklentisini kullanıyorsanız güncellemeyi ihmal etmeyin, alırlar bilgisayarınızı ve değerli kişisel verilerinizi elinizden

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir