Webmaster Tools

Webmaster tools, sitenizin verilerini ve istatiksel bilgilerini görmenizi ve onları yönetmenizi sağlar. Webmaster tools’un kontrol panelinden arama sorgularını,sitenize giden bağlantıları,alanları tarama hatalarını, sitemapi görüntüleyebilir ve onlara müdahalede bulunabilirsiniz. Seo uzmanlarının bunu sürekli olarak kontrol etmesi ve düzenli olarak kullanması gerekmektedir.

Site yapılandırması bölümüne girip tarama hızınızı değiştirebilirsiniz. Eğer Google botun tarama hızından memnun değilseniz bu hızı değiştirmenizi önermekteyiz.Tarayıcı erişiminden robot txt dosyası oluşturup FTP’den yükleyebilirsiniz. Robot txt dosyası ile follow ve nofollow’a karar verebilirsiniz.Tanılamalar bölümü seo için en avantajlı bölümdür,bu bölümde tarama hatalarını görebilir, onların istatisliklerini görebilir, HTML önerilerini deneyebilirsiniz.İsterseniz de Google Bot gibi tara özelliğini kullanarak siteniz hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Webmaster tools kullanabilmek için gmail hesabınızla giriş yapmanız ve site ekle butonu ile sitenizin adını www. siteadi.com şeklinde girmeniz gerekmektedir.Daha sonra doğrulama yapmak için kendinize yöntem belirlemeniz gerekmektedir. İsterseniz HTML doğrulama dosyası indirip Roota atabilirsiniz ya da meta etiketi alıp master-page sayfanıza yapıştırabilirsiniz.

Webmaster tools Beycon Group Seo Departmanı tarafından sürekli bir şekilde kullanılmaktadır. Sizlere de profesyonel bir ekip tarafından seo çalışmalarınızın yürütülmesini tavsiye etmekteyiz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir