Web Yazılımı

Web Yazılımı

                Web sitelerinin tasarımlarını kapsayan web yazılımı, bu sitelerin tercih edilip edilmemelerinde etkin rol oynamaktadır. Bu konuda pek çok seçeneğe sahip olan ve verecekleri kararlarla siteyi ziyaret eden müşteri sayısını etkileyecek olan web sitelerin dikkat etmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Bunlardan ilki sitenin yazılımında site adına uygun bir alan adı oluşturmaktır. Sitenin içeriğiyle veya şirketin unvanıyla uyumlu olması gereken bu adın aynı zamanda kolay okunabilir ve yazılabilir de olması gerekmektedir.  Alan adına karar verildikten sonra müşteriler siteye kolay ulaşımının yollarından biri olan hızlı server bulma konusu da göz ardı edilmemelidir.

Yazılım aşamasında belirtilmesi önemli olan bir diğer konu da sitenizde nelere öncelik verileceğidir. Örneğin firma tanıtımı yapılacaksa firmanın amacı ve hedefleri, kurumsal kimliği, çalışma anlayışı ve başarıları anlaşılır bir şekilde belirtilmelidir. Aynı zamanda firmanın iletişim bilgileri de eksiksiz bir şekilde eklenmelidir ki bir sorunla karşılaşan müşteriler anında ulaşabilsin.

Ürün tanıtımı konusu da bir diğer yazılım aşamasında dikkat edilmesi gereken ana konulardan biridir. Ürün tanıtımını gelişen teknolojinin sağladığı uyumlu ve renkli resim ve çok gözü yormayan animasyonlarla yapabilirsiniz. Fakat bunu yaparken tanıtım bilgisinin de yeterli içerik zenginliğinde olması gerekmektedir. Yani hem renkli bir tanıtım yazısı hem de sıkıcı olmayan zengin bir içerik hazırlanmalıdır.

Sitenin güncel tutulması da bir diğer önemli konudur. Bir site ne kadar güncel bilgi ve hizmet sunarsa o derece tercih edilir duruma gelir. Sık sık güncellemeler yapılan bir sitenin sahip olacağı esneklik sayesinde müşteriler hem sık sık güncel bilgiler edinme şansı yakalayacaktır hem de ufak değişiklerle kendini yenileyen site sayesinde onlar da kendilerinde değişim ve gelişim odaklı bir hayat görüşü kazanma şansı yakalayabileceklerdir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir