Web Yazılımı Amacına Uygun Olmalıdır

Web Yazılımı Amacına Uygun Olmalıdır

Ülkemizde internet alanında web yazılımı konusunda hizmet vermeye çalışan sayısız denebilecek kadar çok firma vardır. Ancak bu kadar fazla firma olmasına rağmen, başarılı işler üreten firma sayısı da ters bir şekilde son derece azdır. Bu anlamda web yazılımı yaptırılırken seçilecek firmaya özen gösterilmelidir. Alelade bir firma seçimine gidilmemelidir.

Dikkat dilemesi gereken bir nokta da ihtiyaca yönelik olarak yaptırılacak web yazılımı konusunda dikkatli hareket etmektir. Çünkü kimi firma yetkilileri müşterilerinin yetersiz bilgilerinden yararlanarak, yeni bir yazılım geliştirmek yerine sadece içi gerekli verilerle doldurulan bir şablon sunmakta ve bunu web yazılımı olarak tanıtmaktadır.

Bu tip şablonlarda ise temelde ne üzerine kurulu ise hiçbir şekilde eklenti yapılamamakta ve o çerçevenin dışına çıkılamamaktadır. Bu da pek çok yönden sıkıntıları ön plana çıkarmaktadır. En başta ihtiyaç duyulan bir kutucuk dahi açılamamaktadır. Ve size çok kısa sürede teslim edilen bir arayüz de herhangi bir değişiklik yaptırtmak için günlerce hatta haftalarca beklenilmesi gerekebilmektedir. Bunun nedeni firmanın web yazılımı yapmak yerine muhtemelen müşterinin isteklerine en uygun olacak şekilde bir şablonun teslim edilmesidir.

Eğer ilgili firma müşterisini istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bir web yazılımı geliştirir ve bu yazılı en profesyonel şekilde bir tasarım dahilinde somutlaştırırsa, o site esnek olabilecektir. Bu sayede ileride geliştirilmeye açık olacaktır, ihtiyaç dahilinde yeni eklentiler söz konusu olabilir. Site sahipleri de sitelerini en verimli bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunabilecektir.

Web yazılımı zor bir iştir. Ancak tasarım da bu zorluğun derecesini artıran bir kavramdır. Bu açıdan alanında uzmanlaşan ve kendini sürekli geliştiren yazılım uzmanlarıyla çalışmak şarttır. Aksi takdirde sadece ciddi miktarda para harcadığınızla kalırsınız.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir