WEB Yazılım

WEB Yazılım

                Web sitelerinin yeterli sayıda ziyaretçi sayısına ulaşabilmesi için yapılması gerekenlerden biri olan iyi bir yazılıma sahip olmak ciddi derecede etkin bir role sahiptir. Yazılım aşamalarında dikkat edilmesi gereken birkaç noktaya gerekli önemi vererek sitelerini hazırlayan ve hizmete açan şirketler müşteri kazanma konusunda oldukça hızlı bir şekilde yol alabilirler.

Yazılım aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olan hedef kitle seçimi ürün sunmadan önce karar verilmesi en başta yapılması mecbur gelen noktalardan biridir. Hizmet vereceği yaş grubuna ya da cinsiyete göre bir site yazılımı yapıp ürün sunun siteler müşteri odaklı bu stratejileri sayesinde ilerlemeye daha da müsait olurlar.

Bir diğer konu da site alan adının belirlenmesidir. Sitenin vereceği hizmete ve içeriğine uygun bir alan adı oluşturulması gerekirken şirketin unvanına da uygun bir isim seçilmesine dikkat edilmelidir.

Buna ek olarak güvenli ve hızlı bir server kullanılıp sitenin dışardan gelebilecek olası saldırılara karşı kendini koruması müşterilerle şirket arasında da daha güven dolu bir ilişkinin kurulmasını sağlayacaktır.

Firma ve ürün tanıtımı konularına firmanın hizmet vereceği alana ve hedef kitlesine uygun bir şekilde karar verildikten sonra bunların nasıl bir içerikle ve nasıl bir menüyle sunulacağına karar verilmesi gerekmektedir. Bunu en sade ve aynı zamanda en yaratıcı bir şekilde yapan siteler daha çok tercih edileme oranına sahip olacaktır. Bunu yaparken renkli ama çok fazla göz yormayan minik animasyonlardan faydalanan aynı zamanda gereksiz grafik ve reklam kullanımından kaçınıp uyumlu renklerle bir görsellik oluşturan firmalar daha çok tercih edilir hale gelecektir.

Müşterisine her daim en güncel bilgiyi sunan web siteleri de müşteri devamlılığı açısından daha çok başarı göstermektedirler. Güncel bilgi sayesinde daha sağlıklı karar verebilecek hale gelen müşterilerin bu sitelere olan güveni de hiçbir zaman sarsılmayacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir