Web Tasarımında Hızın Önemi

Web Tasarımında Hızın Önemi

Web tasarımlarının hızları  ziyaretçileri memnun etmediği takdirde  ziyaretçiler web  sitelerini vakit kaybetmeden terk  etmektedir. Dolayısıyla web tasarımlarında hız fazlasıyla dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Web tasarım hızı sadece  ziyaretçilerin sitede kalmaları açısından önemli değildir. Arama motorlarının doğal aramalarında üst sıralarda yer alınmasını sağlayan  Seo  çalışmaları açısından da  oldukça önenlidir. Başta Google olmak üzere arama motorları  yavaş açılan sitelerden hoşlanmamaktadır.

Web site içerikleri ne kadar kaliteli olursa olsun eğer ki yükleme aşamasında ziyaretçilerini  bekletiliyorlarsa başta Google olmak üzere arama motorları bu tarz  sitelerden hoşlanmaz dolayısıyla  arama motorlarının doğal aramalarında üst sıralarda yer alamazlar.

Web tasarım hızları host ile de ilgili olduğundan  kaliteli hosting hizmeti sağlayan firmalarla çalışılması gerekmektedir.

Tasarımların hızlı olabilmesi için bazı temel kriterlere uyulması gerekmektedir.  Öncelikli olarak  web tasarımlarının sade olmalı  Başarılı projeler ve başarılı şirket logoları incelendiğinde hepsinde  sadelik ön planda  olduğu göze çarpacaktır.

Web tasarımlarının hızları ve görsel kaliteleri  açısından  tasarımda kullanılan resimler oldukça önemlidir. Bu sebeple web tasarımlarında   düşük boyutlu, hızlı yüklenebilen resimler tercih edilmelidir.  Düşük boyutlu,  hızlı yüklenebilen  resimler kullanılarak  web sitelerinin yüklenme hızları arttırılabilmektedir. Fakat  resimlerin boyutunu düşürücem derken kalitedende asla  ödün verilmemelidir.

Web tasarımlarını  hızlandırmada uygun renklerin seçimi de oldukça  önemlidir. Web tasarımlarında  her bilgisayardan rahatlıkla  görüntülenebilecek renkler seçilmelidir. Ayrıca  web tasarımında kullanılacak olan kodlara da dikkat edilmeli web  tasarımlarını  yavaşlatacak  gereksiz kodlara yer verilmemelidir. Mümkün olduğunca az kod kullanılarak projeler yürütülmelidir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir