Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

web-design

Web siteleri şirketler ve bireyler için bir vitrin konumundadır. Bu sebeple doğru bir şekilde tasarım yapılması ve yönetilmesi  gerekmektedir.

Web siteleri tasarım yapılmadan önce hangi amaca hizmet edecekleri net bir şekilde belirlenmelidir. Örneğin bir sağlık sitesi tasarlanmak isteniyorsa sitede görsellikten çok  içerik ön plana çıkmalıdır. e-ticaret web sitesi tasarımı yapılacak ise  içerik kadar görsel metaryellere de önem verilmelidir.

Google arama sayfalarında ön sıralarda yer almanın öneminin giderek arttırmasından dolayı Web sitelerin search engine optimization çalışmasına uygun biçimde tasarım yapılması gerekmektedir. Örneğin  flash programıyla tasarımı yapılan web siteleri Google tarafından indekslenmediğinden Search Engine Optimization (Seo) çalışmasına hiçbir şekilde uygun değildir.

Web siteleri sürekli olarak güncellenmelidir. Çünkü görsel veya yazılı içeriği  güncellenmeyen web sitelerinden ziyaretçiler çok kısa sürede ayrılmaktadır. Bu sebeple web site tasarlanırken yönetilebilir olmasına dikkat edilmelidir.

Web site olabildiğince sade bir tasarım yapılmalı ve temel menüler olan ana sayfa, hakkımızda, iletişim ve referanslar  menüleri dşında çok fazla ihtiyaç duyulmadıkça ekstra menüler siteye eklenmemelidir. Sitelerin hakkımızda  bölümü son derece net ve yalın bir şekilde hazırlanmalıdır. Sitelerin referanslar bölümü hazırlanırken etkili görseller kullanılmalı ve referanslar kategorilere ayrılmalıdır. Referanslar ve hakkımızda menüleri  web sitelerinin en önemli bölümleridir. Çünkü ziyaretçiler web sitelerinde ilk olarak referanslar menüsünü ardından  hakkımızda menüsünü ziyaret ederler.

Beycon Group web tasarım, grafik tasarım, yazılım uzmanları  ve editörlerden oluşan kadrosuyla şirketlerin ve bireylerin, web site içeriklerinin hazırlanması da dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılamaktadır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir