Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri  tasarlanmaya başlanmadan  önce dikkat edilmesi  gereken en  önemli  konu hedef kitledir.  Yapılacak olan site  kimlere hitap edecek ise  o kitlenin alışkanlıkları ve hedefleri  önceden  belirlenip bu doğrultuda stratejilerin  belirlenmesi gerekmektedir.

Web sitelerinin başarısı sadece  web sitelerinin içeriklerine  bağlı değildir. Eğer ki  ziyaretçiler  web  sitelerini beğenmesse aradıkları içerikleri  başka web sitelerinden bulma yoluna giderler ve aradıkları web sitesinide mutlaka bulurlar.

Web sitelerinde başarıda ilk pay tasarımındır.  Göze hoş gelen güzel bir tasarım  içeriği parlayan bir yıldız gibi gösterir.

Ziyaretçiler ilk olarak web sitelerinin tasarımına dikkat etmektedir.  İlk izlenim denen olgu tamda bu anda yaşanmakta, web site içerikleri ve web sitelerindeki  gelişmeler merak edilmeye başlanmaktadır.

Web siteleri tasarlanırken  web site ziyaretçilerinin görüşleri göz önüne alınmalı, alışkanlık ve beklentileri tahmin edilerek tasarımlar oluşturulmalıdır.

Web tasarımlarında  dikkat edilmesi gereken en önemli konu insanlar tarafından  kabul görmüş yazı, renk ve fontların kullanılmasıdır.

Web tasarımları,  gelişen teknoloji ile birlikte değişen alışkanlıklar  göz önünde bulundurularak  güncel tutulmalı  ve içeriklerle ilgilenenlerin beklentilerine hitap edilmelmelidir. Dolayısıyla en başında gelişmelere açık  web tasarım yapılması oldukça faydalı olmaktadır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir