Web Tasarımın Önemi

Web Tasarımın Önemi

                Web tasarım, çoğu kişi tarafından sadece sitenin görünüşü olarak algılanmaktadır. Ancak bu tam olarak web tasarımın tanımı değildir. Web tasarım aynı zamanda sitenin içeriğini de kapsamaktadır. Yani sitenizde nelerin olacağı, sitede ulaşılabilirliğin nasıl olacağı gibi konuların tamamı web tasarım konusu içerisine girmektedir.

Web Tasarımcısı

Web Tasarımcısı

Bir kişinin ya da bir şirketin kaliteli bir internet sitesine sahip olabilmesi için dikkat etmesi gereken en önemli şey web tasarımıdır. Sitenize girecek olan bir internet kullanıcısı siteden bunalmamalı ve sıkılmamalıdır. Aynı zamanda siteye giren kullanıcı aradığı şeye rahat bir şekilde ulaşabilmelidir. Tüm bunlar bir web sitesi için hayati bir önem taşımaktadır.

Başarıl bir Web tasarım yapabilmek için ilk olarak nasıl bir site kurmak istediğinizi belirlemelisiniz. Çeşitli bilgilerin paylaşıldığı bir sitemi yoksa ürünlerin satılacağı bir sitemi yapacağınızı çok iyi bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Bunu belirledikten sonrada sitenizin tasarımını yapmaya geçebilirsiniz.

Site tasarımını yaparken kullanacağınız rengin gelen internet kullanıcılarını bunaltmaması ve sitenin rahatlatıcı bir temaya sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde kullanıcı kısa süre içerisinde sıkılacak ve sitenizden çıkacaktır. Bunun yanı sıra kullanıcıların gözlerinin yorulmaması içinde renk uyumuna önem vermelisiniz. Birbirine zıt olan renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Kullanacağınız renklerin daha açık tonlarda olması bir site için daha iyi bir seçim olacaktır.

Web tasarım konusunda diğer önemli konulardan bir tanesi ise içerik kısmıdır. Bir sitenin içeriği internet kullanıcısının dikkatini çeken en önemli unsurdur. Bu yüzden içeriğinizin zengin olması ve kullanıcıların aradıklarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi gerekmektedir. Tüm bunlara dikkat edilerek yapılan bir internet sitesi de kısa zamanda popüler olacak ve sizde istediklerinize ulaşmış olacaksınız. İşte bu yüzden web tasarımı her site için oldukça önemlidir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir