Web Tasarımı yol Gösterici Olmalıdır

Web Tasarımı yol Gösterici Olmalıdır

İnternet ortamında sayısız web sitesi vardır. Ancak bunlar arasında ön plana çıkanlar alışveriş siteleri ile online oyun siteleridir. Özellikle alışveriş siteleri son yıllarda büyük başarılar yakalamıştır. Bu anlamda internet ortamında alışveriş yapan insanların sayısı klasik şekilde alışveriş yapanlarla neredeyse eşittir.

Alışveriş sitelerinde her türlü ürün satılmaktadır. Bu açıdan internet yeni bir para kazanma yolu olarak hızla ilerlemekte ve büyümektedir. Ancak böyle bir alışveriş sitesi yapılacaksa web tasarımı ona göre dizayn edilmelidir.

Bir alışveriş sitesinde olması gereken en önemli nokta kuşkusuz güvenliktir. Güvenliğin en üst düzeyde tutulması, kullanıcın kendi özel kullanımına uygun bir şifreleme sistemi şarttır. Bu anlamda web yazılımı ön plana çıkmaktadır.

Güvenlik açığının sıfıra indirildiği bir alışveriş sitesinde müşteri çekebilmek için kaliteli bir web tasarımı gerekmektedir. Yapılacak bu web tasarımı öncelikle müşteriye yol gösterici olmalıdır. Siteyi ziyaret eden müşteri aradığına en kolay şekilde ulaşmalıdır. Bunun için anlamlı ürünlerin bir araya toplandığı kategoriler oluşturulmalıdır. Bu kategoriler bir nevi mağazalarda yer alan raflar gibidir. Müşteri girdiği kategoride istediği ürüne en kolay şekilde ulaşabilmelidir.

Elbette bir alışveriş sitesi web tasarımımın kendine özgü unsurları olacaktır. Alışveriş listesi, alışveriş sepeti gibi unsurlar vazgeçilmezdir.

Ana sayfa ise en net ifade ile bir vitrin görünümünde olmalıdır. Sitede satışa sunulan en gözde ürünler, fırsat ürünleri, kampanyalar, indirimler ya da satışa yeni çıkan ürünler vitrinde müşterilerin beğenisine sunulmalıdır. Böylece müşterinin daha ana sayfayı ilk ziyaretinde diğer sayfalara geçiş yapamadan alışveriş yapmasının önü açılacaktır. Bunun yanında ürünlerle ilgili görseller, anlatımlar ve müşteri yorumları da diğer müşteriler için rahatlıkla ulaşılabilecek durumda olmalıdır. Bunun için itinayla yapılmış bir tasarım gerekmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir