Web tasarımı ve ikon setleri

Web tasarında ikon setleri,  web tasarımın  bazı yerlerinde kullanılmak  ve gerekli yerlere koyularak  görsellik elde etmek açısından büyük önem arz etmektedir. İkon setleri ile  görseller kullanılarak  ziyaretçilere birçok şey anlatılabildiğinden   web tasarımlarında sadeliğe büyük katkı sağlamaktadır.

Görünüm  açısından doyurucu  ve sade olan web sitelerinin ziyaretçilere sıcak geldiği unutulmamalı ve  web tasarımları bu doğrultuda yapılmalıdır.

Web tasarımlarında kullanılan ikonların en önemlilerden biri  sosyal paylaşım adreslerine tek tıkla ulaşılmasını sağlayan sosyal paylaşım  ikonlarıdır. Sosyal paylaşım  ikonları   web tasarımlarını görsel açıdan da zenginleştiren ikonlardır.

Sosyal paylaşım ikonları web tasarımların  sosyal bağlantı bölümlerinde kullanılabileceği gibi sosyal paylaşım butonu şeklinde tasarımlara uyumlu şekilde de kullanılabilmektedir.

Web tasarım ikonları  sadece sosyal bağlantı amaçlı  kullanılmaktadır. Web sitelerine  görsellik katmak için  ve sade bir şekilde  web site ziyaretçilerini yönlendirmek içinde kullanılmaktadır.

Web tasarım ikonları web  tasarınmlarına zenginlik ve heyecan kattığından web tasarımlarının kalitesini de yükseltmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir