Web Tasarımı Uzmanlık İster

Web Tasarımı Uzmanlık İster

Gerek iş yaşantısında, gerekse özel yaşamda internet vazgeçilmez bir değer. Tabii internet ile birlikte web siteleri de son derece önemli. Ancak internette kaliteli bir şekilde gezinmek için kalite bir sistem gerekmektedir. Bu açıdan da web tasarımı ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda web tasarımı basite indirgenemeyecek kadar ciddi bir konudur ve profesyonellik gerektirmektedir.

İnternet aynı zamanda iletişim kaynağıdır ve bu iletişim sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için bilimsel çerçevesi çizilmiş, iletişim bilgisi olan kişilerce web tasarımı yapılmalıdır.

İyi bir web tasarımı her yönden uyumlu ve amacına uygun olmalıdır. Yani sürekli her yerden patlayıp sönen görüntüler, nereden çıktığı belli olmayan hareketli objeler, renk konusundaki uyumsuzluklar, punto büyüklükleri ya da görsellerin etrafında yer alan boşluklar hepsi düşünülerek yapılmalıdır. Bu anlamda site ne kadar kalabalık olursa iyi olur diye düşünülmemelidir. Çünkü en iyi site mümkün olduğunca en sade olan sitedir.

Hareketli görüntüler siteyi canlandırmak adına önemlidir. Ancak gereğinden fazla yer verilen bu unsurlar, siteyi canlandırmak yerine karmakarışık bir hale sokabilmektedir. Bu anlamda web tasarım anlamında yer verilecek tek bir noktanın bile bir amaca hizmet etmesi şarttır. Ancak bu türlü siteler başarıyı yakalar.

Elbetti ki, site kullanıcısı bu uzmanlık gerektiren tasarımla ilgili püf noktalarını bilemez. Ancak sitede gezinirken zorlanır, yolunu bulamaz. Bu da onun o siteden uzaklaşmasına, daha başka alternatif sitelere yönelmesine neden olur. Kullanıcı fark etmeden yaşadığı rahatsızlık dolayısıyla o siteden kısa süre içinde uzaklaşır.

Bu sebeplerden dolayı bir site yaptırılması gerektiğinde mutlaka uzman kişilerden destek alınmalıdır. Asla bu alanda yetersiz olan insanlara iş yaptırılmamalıdır. Bu anlamda firmaların geçmiş örnekleri incelenmelidir. Çünkü ülkemiz internet kullanımı bakımından ilk sıralarda yer alsa da internet iletişimi konusunda yeterince bilinçli değildir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir