Web Tasarımı ve Hız Özgünlük Güvenlik

web-tasarimi-firmasi

Web Sitesi Açılma Hızı

Web sitelerinin açılma hızları ile sitenin tasarlanma yöntemi arasında birebir ilişki vardır. Bu aşamada büyük boyutlu, gereğinden fazla gösterişli flash animasyonlardan, büyük background resimlerinden kaçınmanızı öneriyoruz. Bunların yanında tablosuz tasarım teknikleri ile daha anlaşılır, daha küçük boyutlu web sayfaları oluşturabilirsiniz.

Tüm bunların yanında sizden kaynaklanmayan nedenlerlede web tasarımınızın yüklenme boyutları fazla olabilir. Hostig firması seçiminizde dikkatli olmanızı, bu hizmeti alırken çok hesaplı firmalardan kaçınmanızı öneririz.

Tüm bu çalışmalar sonucunda siteniz normal kabul edilen bir internet bağlantısı ile 7-8 sn. gibi hızlarda açılıyor olması kabul edilebilir sürelerdendir.

Özgün Yazı Makale

İnternet milyarlarca web sitesinin olduğu bir platform. Hiç düşündünüz mü sizin sitenizin diğerlerinden farkı ne? Sitenizin akibeti bu farka bağlı. Web tasarımda özgünlüğü hem tasarım, hemde içerik özgünlüğü olarak sunmalısınız. Bugün internetin önde gelen sitelerinin tamamını incelediğinizde özgünlükten asla ödün vermediklerinin görürsünüz. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak içinde özgün metinler yayınlamalısınız.

Web Güvenliği

Özellikle kullanıcıları ile ilgili bilgileri arşivleyen web sayfalarında güvenlik sorunu öne çıkmaktadır. Web sitesi yöneticileri bu bilgileri en üst düzeyde güvenlik sistemleri ile saklamak yükümlülüğündedirler. Bu konuya hırsıza kilit dayanmaz mantığıyla yaklaşmak ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Web sitelerinde güvenliğin bir kaç farklı ayağı vardır. Dinamik web sayfalarındaki formların ve adres satırından veri taşıma yöntemlerinin açıklarından faydalanıp yeterli güvenlik önlemlerine sahip olmayan internet sitelerine zarar vermek mümkündür. Diğer bir zarar verme yöntemi ise sitelerin barındığı serverlara saldırmaktır. Bundan korunmak için serverınızın kaliteli, sektörde deneyimi çok olan bir firma olması önem taşır. Diğer bir korunma yöntemi (bize göre en sağlıklısı) web sayfalarının tüm öğelerinin periyodik olarak yedeklenmesidir. Bu konuda hosting firmanızla veya web tasarımını yapan kişiyle iletişime geçip yardım isteyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi zaman zaman bilgisayarlarımız virus vb. zararlı yazılımların saldırısına maruz kalabiliyor, bu gibi hoş olmayan durumlarda bilgisayarda kayıtlı şifreler ve dosyalar ele geçebiliyor. Bu sebeple şifrelerinizi bilgisayarlarınızda saklamamanızı öneriyoruz.

İnternet ilk ortaya çıktığı yıllarda bilgi sunmak için yoğun olarak kullanıldı. Kullanıcılar hep bilgi alıcı konumunda kaldılar senelerce. Sonraları web sitelerine kullanıcılarında katkı yapmasının önemi farkedildi ve bunun için gerekli alt yapılar oluşturulmaya başlandı. Görüldü ki kullanıcılar bu tip sitelere daha çok bağlanıyorlar bu yöndeki web siteleri sayısı günden güne arttı.

İlk önce haber siteleri haber yorumları bölümlerini eklediler tasarımlarına, daha sonra sırf paylaşım platformları açılmaya başladı. Paylaşım çılgınlığı başlamıştı artık. Videolar youtubeda, ansiklopedik bilgiler wikipedia ile, bağlantılar digg ile paylaşıldı.

Sizde sitenize ekleyebileceğiniz mini yorum modulleri, iletişim formları, ziyaretçi defteri vb. ile sitenizi etkileşimli yani dinamik bir site haline dönüştürebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir