Web Tasarımda Yapılan Genel Yanlışlar

Web Tasarımda Yapılan Genel Yanlışlar

İnternet in her geçen gün daha fazla insanın günlük bir uğraşı haline gelmesi ile beraber, web sitelerine de gösterilen önem ciddi bir hızla büyümektedir. İnsanlar rutin işlerinin çoğunu sanal dünyada gerçekleştirmeye başladığı gibi, aynı zamanda boş vakitlerini de kullanım yönünden kolay ve içeriği bol web siteleri yardımı ile gidermektedirler. Söz konusu site ve sitelerin popülerlik kazanması, bunun yanında ziyaretçi sayısının daimi bir yükselişte olması da profesyonel bir web tasarımı ile mümkün olabilmektedir. Pek çok insanın vakit ve emek verdiği web tasarım sektöründeki genel yanlışların yapılmaması, hazırlanan işin kalitesinde ve sürekliliğinde önemli bir rol oynamaktadır.

Web Tasarım Yanlışları

Web Tasarım Yanlışları

Yapılan yanlışlardan şüphesiz en fazla göze çarpanı tamamı ile test edilmemiş sitelerin yayına sunulmasıdır. Herhangi bir web tasarım işlemi sona erdiğinde hazırlanan ürünün yoğun bir test sürecinden geçmesi gerekmektedir. İnternet, eski yıllarda olduğu gibi yalnızca tanınmış birkaç tarayıcı ile kullanılmadığından, popüler mobil cihazlar ve aktif olarak çalışan tüm tarayıcılarda geniş kapsamlı bir test uygulanmalıdır. Link problemleri, resim boyut uyuşmazlıkları web tasarım gibi problemler giderildikten sonra yayına giren bir site, kazandığı kullanıcısının isteklerini etkili biçimde tatmin edebilecektir.

Karşılaşılan diğer bir güncel yanlış ise içerik yönünden zenginleştirme evresinde insanları yoracak detayda bilgi verilmelidir. Teknoloji çağında insanlar her yönden rahatlık ve kolaylık arzulamaktadırlar. Kullanılan web sitelerinde de bu durum geçerliliğini korumaktadır. İçerik her ne kadar zengin ve tatmin edici olsa da, ilk ziyaret anında geçen 10 ilâ 15 saniyelik bir süre zarfında kullanışlı ve basit görünmeyen site arayüzlerinin siteyi o kullanıcıdan tamamen uzaklaştırdığı testler ile belirlenen bir gerçektir. Bu durum web tasarım işlemlerinin daima detaylı bir çalışma ve incelemeden geçmeden sonlandırılmamasını kişilere hatırlatan bir etkendir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir