Web Tasarım Araçları

Web Tasarım Araçları

Web tasarımına katkı sağlayacak ve kalite katacak programlar

Adobe Photoshop

Photoshop Adobe’nin görsel düzenleme ve oluşturma porgramıdır. Dünyanın en ünlü photoshop programlarından biridir ve web tasarımı konusunda sıkça kullanılan bir programdır. Bu programa sadece fotoğrafları düzenlemek, geliştirmek yönünden bakmamız yanıltıcı olacaktır.

Web tasarım da oldukça önemli olan renkler  photoshop programı ile düzenlenebilmekte ve  gerekli ayarlamalar profesyonel şekilde, oldukça gelişmiş olan arayüz ile birlikte rahatlıkla yapılabilmektedir.

 

Adobe Fireworks

Adobe Fireworks web tasarımı ile ilgili görsel düzenleme programıdır.  Photoshop kadar gelişmiş bir arayüzü olmasada tasarım ve düzenleme konusunda Photoshoptan daha pratik bir programdır. Web tasarımcılara özellikle  tablo tasarımlarda fazlasıyla yardımcı olmaktadır.

Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver  programı ile kod bilgisine ihtiyaç  duyulmadan her tarzda web tasarımı yapılabilmekte ve tasarımlara şekil verilebilmektedir.

En başarılı web tasarım programı olarak gösterilen Adobe Dreamweaver  Programı ile birlikte kullanılacak çeşitli eklentilerle birlikte son derece başarılı tasarımlar ortaya çıkartılabilmektedir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir