Web Sitesi Yaptırmak Pahalı Mı?

web-tasarim

İnternetin hızla gelişmesiyle web siteleri kurumlar hatta bireyler için bir artı değer olmaktan çıkmış zaruri bir ihtiyaç konumuna gelmişlerdir. Fakat yanlış olmasına rağmen web sitesi yaptırmanın pahalı olduğu düşüncesi son derece yaygındır.

Dilerseniz bunu karşılaştırma yoluyla düşünelim bir web sitesinin yaptığı tanıtımı broşür veya katalogla yapmak istediğinizde yalnızca broşürü veya katalogu gönderdiğiniz adres kadar kişiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca broşür veya katalog benzeri basılı malzemelerin basıldıktan düzeltme imkânının olmaması çok büyük sıkıntı yaratır. Şirketinizin sloganını değiştirebilir, sunduğunuz hizmetleri değiştirebilir hatta basım sebebiniz olan kampanyadan bile vazgeçebilirsiniz. Böyle bir durumda ciddi zarara uğramanız aşikârdır.

Televizyon, radyo, gazete ve dergi reklamlarını web sitesi oluşturma ile kıyaslamak dahi mümkün değildir. Örneğin televizyona vereceğiniz bir reklamla 100 tane ayrı web sitesi yaptırabilirsiniz. Gazete, dergi, radyo reklamcılığı da web sitelerini oluşturma ve tanıtımını yapmaya oranla çok pahalıdır. Ve çoğu zaman istenildiği oranda hedef kitleye de ulaşmazlar. Üstelik bu reklam kampanyalarının devamlılığı yoktur. Belirli bir süreç kapsamında devam ederler. Tüm bu veriler gösteriyor ki uzun vadeli bir tanıtım düşünülüyorsa web siteleri en ucuz ve hedefe yönelik tanıtım mecralarıdır.

HAKAN TAŞGIN

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir