Web Sitesi yaptırmak ciddi bir iştir

Web Sitesi yaptırmak ciddi bir iştir

İnternetin hızla gelişmesi ve mobil cihazların yaygınlaşması web sitelerini ek bir fonksiyon olmaktan çıkarmış bir zaruret haline getirmiştir.

Web site tasarımı, web sitelerinin kurumların kurumsal kimliklerini yansıtmasından ve hedef kitleleri ile aralarındaki iletişimi sağlayan en güçlü iletişim mecrası olmasından dolayı ciddiye alınması ve profesyonel firmalara yaptırılması gereken bir iştir.

Bilinmelidir ki hiçbir amaca hizmet etmeyen sunulmakta olunan ürün ve hizmetleri net bir şekilde tanıtamayan, ziyaretçilerini içerik ve tasarım açısından tatmin edici düzeyde olmayan web siteleri web site sahiplerinin imajlarını ciddi oranda zedeler. Dolayıyla web site tasarımlarında headerdan footera kadar her şeyin profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir.

Web site tasarımlarında kurumsal firmalarla çalışmanın sağladığı bir diğer fayda ise projeler tamamlandıktan sonra da projelerde karşılaşılan eksiklik ve hataların her zaman düzeltilebilmesi ve güncellemelerin rahat bir şekilde yapılabilmesidir.

Web site tasarımlarında herhangi bir problemle karşılaşılmak istenmiyorsa web tasarım alanında kurumsallaşmış firmalarla çalışılması gerekmektedir. Aksi takdirde web siteleri yarardan çok zarar getirir.

Web sitesi yaptırmak pahalı mı?

Yanlış olmasına rağmen profesyonel firmalara web sitesi yaptırmanın pahalı olduğu düşüncesi yaygındır. Dilerseniz bunu karşılaştırma yoluyla düşünelim bir web sitesinin yaptığı tanıtımı broşür veya katalogla yapmak istediğinizde yalnızca broşürü veya katalogu gönderdiğiniz adres kadar kişiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca broşür veya katalog benzeri basılı malzemelerin basıldıktan sonra düzeltme imkânının olmaması çok büyük sıkıntı yaratır. Şirketinizin sloganını değiştirebilir, sunduğunuz hizmetleri değiştirebilir hatta basım sebebiniz olan kampanyadan bile vazgeçebilirsiniz. Böyle bir durumda ciddi zarara uğramanız aşikârdır.

Televizyon, radyo, gazete ve dergi reklamlarını web sitesi oluşturma ile kıyaslamak dahi mümkün değildir. Örneğin televizyona vereceğiniz bir reklamla 100 tane ayrı web sitesi yaptırabilirsiniz. Gazete, dergi, radyo reklamcılığı da web sitelerini oluşturma ve tanıtımını yapmaya oranla çok pahalıdır. Ve çoğu zaman istenildiği oranda hedef kitleye de ulaşmazlar. Üstelik bu reklam kampanyalarının devamlılığı yoktur. Belirli bir süreç kapsamında devam ederler. Tüm bu veriler gösteriyor ki uzun vadeli bir tanıtım düşünülüyorsa web siteleri en ucuz ve hedefe yönelik tanıtım mecralarıdır.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir