Web Sitesi Açmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Web Sitesi Açmadan Önce

Web Sitesi Açmadan Önce

Web sitesi kurumların ve bireylerin  en etkili pazarlama mecrası konumuna gelmiştir. Dolayısıyla web sitesi açmak ve yönetmek oldukça önemlidir. Web sitesi açmadan önce de bazı temel kıstaslara uyulması gerekmektedir.

Web sitesi açmadan önce öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu  web sitesinin içeriği ile alan adı (Domain name) uyumunun sağlamasıdır.  Web site içeriği ile  ilgisi olmayan alan adı seçimi yapıldığı takdirde  web sitesinin  arama motorlarının doğal aramalarında  üst sıralarda yer alma olasılığıda kalmayacaktır.

Arama motorları sonuçları gösterirken içeriğin bulunduğu sayfayıda gösterir. Yani Teknoloji aramasını yaptıysanız alan adının içinde “teknoloji” kelimesinin geçtiği sonuçlar daha avantajlı olacaktır. İçeriğinizi teknoloji olarak belirleyip paylaşımlarınızı bu yönde yaptığınızda, içeriğiyle alaksız domainlerden daha avantajlı konumda olacaksınız.

Aslına bakarsanız bir çok web master bunun Seo ile alakalı olmadığını söyler evet öyledir ama içeriğinizi destekleyecek ve ilk adımlarınızı sağlam atmanıza yardımcı olacaktır.

Tek bir spesifik konu üzerinde yayın yapan web siteleri veya blog sayfaları, her konudan içeriğin yayınlandığı web siteleri veya blog sayfalarına oranla başta Google olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer almada daha avantajlıdır.

Hostingin bize faydası olur mu?

Hostingin bize dolaylı yoldan büyük faydaları olacaktır. Nasıl mı? Herkesin bildiği gibi kapalı site bir hiçe eşittir. Google ve diğer aramam motorlarının gözünde bir hiçtir. Siteniz kapalıyken bir kaç defa Google’ın botlarından biri sitenizi ziyaret etmeye karar verdiğinde tehlikedesiniz demektir. Google bot sitenizi kapalı görünce size daha seyrek uğrayacağından zamanla bu tür aksilikler tekrarlanırsa siteniz çok kötü bir damga yiyebilir. Peki hostingin buna faydası ne? Kötü hosting sürekli aksilikler çıkartır. Serverlar kapanır. Bu tür firmalarla çalışırsanız siteniz için hiç iyi olmayacaktır. Ayrıca çalışanların aksiliklere zamanında müdahale etmesi lazım sitenizin sürekli online olması lazım bunu yapabilecek hosting fİrmalarıyla çalışmak gerek. Bunları sitenizi açmadan dikkate alırsanız sitenizin geleceği açısından güvenli adımlar atmış olursunuz.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir