Web Sitenizi Mobil Cihazlarla Uyumlu Hale Getirin.

Mobil cihazlar, herkesin her noktadan internete erişebilmesine ve işletmelerin 7/24 ürün ve hizmetlerini alıcılarına ulaştırmasına imkan tanıdığından oldukça büyük önem kazanmıştır. Fakat web siteleri mobil cihazlarla uyumlu olmadığı sürece pazarlama mobil cihazlar üzerinden etkin şekilde yapılamaz. Bu sebeple web sitesini mobil cihazlar ile uyumlu hale getirilmesi gerekir. Çünkü standart web siteleri her ne kadar mobil cihazlar ile açılsada etkin şekilde kullanılamamaktadır.

Web sitenizi mobil cihazlarla uyumlu hale getirmek için bazı kurallara uymanız gerekmektedir.

Mobil cihaz kullanıcıları en fazla hıza dikkat eder ve aradıklarına fazla zaman harcamadan ulaşmak isterler. Dolayısıyla mobil site tasarımlarında uymanız gerekli en önemli kriter sayfaların olabilen en hızlı şekilde yüklenmesi ve sayfalar arasında rahatlıkla gezinilebilmesidir.

Mobil cihazlar iOS, Android, Rim gibi farklı işletim sistemleri kullandıklarından tasarlayacağınız mobil sitelerin tüm işletim sistemleri ile uyumlu olması gerekmektedir.

Mobil cihaz kullanıcıları aradıkları şirket bilgilerine en kolay yoldan ulaşmak istediklerinden, mobil sitenize haritalar, yol tarifleri ve GPS gibi yön bulma özelliklerini eklemeniz yararınıza olacaktır.

Mobil sitelerinizde mobil cihazlarda çalışmayan Flash gibi uygulamaları kullanmayın. Flash yeine mobil cihazlarda hiç bir sorun çıkarmayan HTML’i tercih edin.

Mobil sitenizi hedef kitlenizin beklentileri doğrultusunda oluşturun. Kullanıcı testleri ve ziyaretçi analizleri yaparak hedef kitlenizin beklentilerini tespit edebilirsiniz. Mobil site tasarımınızı tamamladıktan sonra da ihtiyaçlarla doğru orantılı olarak sitenizi periyodik aralıklarla güncellemelisiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...