Web Siteleri Nasıl Duyurulur?

SEO

SEO

En güçlü pazarlama mecrası konumuna gelen web sitelerinin sayfa tasarımları ve yazılımsal alt yapıları tamamlandıktan sonra web siteleri çalışmaya hazır hale gelir ve internette ki yerini alır.  Fakat web sitelerinin tamamlanması ve internetteki yerini alması asla yeterli değildir. Ziyaretçilerin web sitelerine ulaşabilmeleri için web sitelerinden haberdar olmaları gerekmektedir.

Ziyaretçilerin web sitelerinden haberdar olmalarının çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. En etkili yöntemler ise arama motorlarına kayıt, seo ve Google Adwords çalışmalarıdır.

Çalışmaya hazır konuma gelmiş olan web siteleri öncelikle başta Google olmak üzere arama motorlarına kayıt ettirilmelidir. Web sitelerinin sadece arama motorlarına kayıt ettirilmesi yeterli değildir. Web sitelerinin, arama motorlarının doğal aramalarında hedef anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alabilmeleri için seo çalışması yapılması gerekmektedir.

Seo çalışmaları uzun soluklu çalışmalardır ve kesintiye uğramaksızın en az 6 ay süreyle devam etmesi gerekmektedir. Çalışmalarla doğal aramalarda hedeflenen noktaya gelinmiş olsa dahi çalışmaların kesintiye uğramaksızın devam etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde çalışmaların başlangıç noktasına kısa sürede geri dönülür.

Google adwords ise Google arama sayfasının sponsor bağlantı bölümünde görüntülenen reklamlardır. Google adwords reklamlarının maliyetleri reklamlarda kullanılan kelimelerin tıklanma oranlarıyla belirlenmektedir. Google adwords reklamlarında, Google’a yapılan ödemeler adwords reklamları tıklandıkça adwords hesabından tıklama başına maliyetlerin düşmesi şeklinde gerçekleşir.

Bilinmelidir ki yazılım ve tasarım açısından ne kadar güçlü bir site yapılmış olunursa olunsun eğer ki hedef ziyaretçilere ulaşılamamışsa hiçbir anlam ifade etmez.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir