Web Site Tasarımında önemli noktalar

Web Site Tasarımında önemli noktalar

Web site tasarımı, internetin en önemli iletişim mecrası konumuna gelmesinden dolayı oldukça önemlidir. Web siteleri kurumsal kimliği yansıtmayacak, hedef kitlenin beklentilerini karşılamayacak şekilde tasarlandığı takdirde yarardan çok zarar getirir kurumsal imajı ciddi oranda zedeler.

 

İnternetten gerektiği şekilde yararlanabilmek ve hedef kitleyi internet üzerinden genişletebilmek için web site tasarımlarında bazı temel kurallara uyulması gerekmektedir.

Öncelikli olarak web sitelerinin kolay kullanılabilmesi ve ziyaretçilerin aradıklarına kolaylıkla ulaşabilmeleri gerekmektedir.

 

Web sitelerinde kullanılan renkler ve yazı tipleri de oldukça önemlidir. Web site tasarımlarında kesinlikle kurumsal kimliği yansıtmayan renkler ve yazı tipleri kullanılmamalıdır.

 

Web sitelerinin, Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarıyla uyumlu olacak şekilde tasarlanması da büyük önem taşımaktadır.

 

Web siteleri kurumsal kimliği ne kadar yansıtırsa yansıtsın eğer ki arama motorlarının doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer almıyorsa, hedef kitle tarafından kolay bir şekilde ulaşılamayacağından hiçbir anlam ifade etmez.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir