Web Site Hızı, Güncelleme ve Seo

Web Site Hızı, Güncelleme ve Seo

Web Site Hızı, Güncelleme ve Seo

Web sitelerinin hızı ve sık aralıklarla güncellenmesi başta Google olmak üzere arama motorlarında üst sıralara çıkılmak amacıyla yapılan seo çalışmalarını doğrudan etkilemektedir.

Web sitelerinin hızları seo çalışmaları açısından çok büyük önem arz etmektedir. Web site ziyaretçileri web sitelerini ziyaret ettikleri anda sayfalar kısa sürede açılmıyor, sayfalar arasında kolaylıkla dolaşamıyorsa son derece sabırsız olduklarından web sitelerini çok kısa sürede terk ederler.

Web sitelerinin yavaş olmasını tetikleyen birkaç temel etken bulunmaktadır. Bu etkenler site içerisinde gereğinden fazla imaj ve link olması ayrıca web sitelerinin yazılımsal altyapılarından kaynaklı hız performans değerlerinin yeterince iyi olmaması olarak sıralanabilir.

Web sitelerinin, yazılımsal alt yapılarından kaynaklı performans değerlerinin yükseltilmesi ve gereksiz linklerin ve imajların web sitelerinden çıkarılmasıyla birlikte web sitelerinin yavaşlığı ortadan kalkacak ziyaretçiler kolaylıkla web sitelerinin sayfaları arasında dolaşacağından web sitelerinden ayrılmayacaklar ve web sitelerinin başta Google olmak üzere arama motorlarının doğal aramalarında üst sıralarda yer alması kolaylaşacaktır.

Seo çalışmalarında web sitelerinin periyodik olarak güncellenmesi en az web sitelerinin hızı kadar önemli bir konuma gelmiştir. Çünkü başta Google olmak üzere arama motorları sürekli olarak algoritmalarını güncellemektedir.

Google’ın geliştirmiş olduğu son algoritmasında önemle üzerinde durduğu kelime güncelleme olarak karşımıza çıkmaktadır. Google bundan böyle blog sayfalarının ve web sitelerinin güncellenme oranlarını, web sitelerinin doğal aramalarda üst sıralarda yer almasında ön koşul olarak kabul edecektir.

Google’ın yeni geliştirmiş olduğu son algoritması sunulmakta olunan hizmetlerle ilgili içeriklerin düzenli olarak eklenebilmesine imkân tanıyan blog sayfalarının halihazırda var olan önemlerini daha da arttıracaktır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir