Web Site Bağlantıları Ve Faydaları

Web Site Bağlantıları Ve Faydaları

Web Site Bağlantıları Ve Faydaları

Google’ın ücretsiz hizmetlerinden biri olan site yöneticisi araçlarında site bağlantıları bölümü şu an için olmasa da ilerisi için çok faydalı bir hizmet olacak gibi görünüyor. İlk önce site bağlantıları ne iş yarar basit bir şekilde bilmeyenler için anlatalım. Daha sonra nasıl onu başarımız için kullanabiliriz onu anlatacağız.

Site bağlantıları; sitemiz Google’da listelendiği zaman listelenen ana indeksin altında yer alan daha özel indekslerdir. Karışık olmaması için Google’dan bir resim alıntılayalım. Resimde Google’ın işaretlediği 1 numaralı bölge o aramaya özel ana indeksimiz. 2 numaralı linkler ise aramamızla alakalı olabilecek alt indekslerdir. Alt indeksler yani site bağlantıları her zaman değişebilir. Aramada kullanılan anahtar kelimelerle değişebileceği gibi direk site yöneticisi araçlarından yapacağınız müdahale ile de değiştirebilirsiniz.

Site yöneticisi araçları şimdilik site bağlantıları açısından sadece bir bağlantının görünüp görünmemesi konusunda bize yardımcı oluyor. Site yöneticisi araçlarından site bağlantısının daha alt sıralarda görünmesini sağlayabilir ve ilgili bir aramada başka bir içeriğimizin site bağlantısı kısmında görünmesini sağlayabiliriz. Yine de her şeyin otomatik ve değişebilir olduğunu unutmayın.

Site bağlantıları sitemizdeki navigasyonu daha da geliştirir. Sitemizin bir arama da görmezden gelinmesini engeller ve hit sağlayabilir. Bir sitenin site bağlantısının görünmesi prestij meselesidir. Bunlar dikkate alındığında site bağlantılarının önemi ortaya çıkıyor. Yapacağımız seo düzenlemeleri ile bir anahtar kelimede hangi site bağlantılarının görünmesi gerektiğini belirtebiliriz. Örneğin teknoloji bloğumuzda cep telefonu kelimesiyle yapılan aramada site bağlantılarımızdan Cep Telefonu kategorisinin en üst sırada çıkmasını sağlayabiliriz. Bunun yanında diğer site bağlantılarımız için seçeceğimiz etiketlerle ve yapacağımız yazı içi seo çalışmalarıyla Android, IOS, Tablet, Samsung, Apple gibi kelimelerin geçtiği içerikleri Cep Telefonu aramasında site bağlantısı olarak gösterebiliriz. Bunun için yapmamız gereken tek şey basit bir şekilde yazı içi seo uygulamak olacaktır.

Yaptığımız yazı içi seo sayesinde site bağlantıları üstünde aktif rol oynayabildiğimizi gördük. Google’ın dediğine göre ileriki bir zaman da site bağlantılarını değiştirmek ve belirlemek daha kolay olabilirmiş. Google’ın bunun için söz vermediğinin altını çizmek gerek. Fakat yapılan çalışmalar sonucu site bağlantılarını belki de site yöneticisi araçlarından birkaç tıkla kendimiz belirleyebileceğiz. Bu sayede ilerde daha az popüler olan sayfalarımızı daha popüler hale getirebiliriz.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir