Web Dizaynı Hakkında

Web Tasarım

                Web tasarım, sitelerin tasarımları ile ilgili olan bir konudur. Özellikle son yıllarda internet kullanımının hızlı bir şekilde yaygınlaşması ve sitelerin öneminin giderek artması ile beraber web tasarımda önemli bir hale gelmiştir. Eğer başarılı bir siteye sahip olmak istiyorsanız o zaman web tasarımına dikkat etmelisiniz.

Web tasarım yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Öncelikle sitenizin hangi amaca hizmet edeceğini belirlemelisiniz. Çünkü sitenizin tasarımı da sitenizin amacına göre çeşitlilik gösterecektir. Yani siteniz alışveriş sitesi ise o zaman site tasarımınızı da buna göre yapmalısınız. Eğer siteniz bir alışveriş sitesi değil de bir film sitesi ise o zaman site tasarımınızda film sitesine uygun olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Web tasarımı yapılırken sadece bunlara bakılması yanlış olacaktır. Web tasarımda dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise SEO uyumudur. SEO uyumunun önemli olmasının asıl nedeni ise sitenizin arama motorunda üst sıralarda görünmesi için gereklidir. Eğer sitenizin arama motorunda üst sıralarda olmasını istiyorsanız o zaman SEO uyumuna da dikkat etmelisiniz. SEO uyumuna dikkat edildiği zaman siteniz zamanla arama motorunda üst sıralara çıkacak ve bunun sonucunda da sitenize daha fazla ziyaretçi gelecektir. Bu da daha fazla kar elde etmenizi sağlayacaktır.

Web tasarım yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise temadır. Temanın önemli olmasının nedeni ise sitenize gelen ziyaretçilerin ilk olarak sitenizin temasını görmeleridir. Sitenizin teması ne kadar iyi olursa ziyaretçilerde o kadar fazla sitenizde kalırlar. Bunun sonucu olarak da daha fazla kazanç elde edersiniz. Eğer site temanız boğucuysa o zaman kullanıcılarda sitenizde çok fazla durmazlar. Sizde başarılı bir siteye sahip olmak istiyorsanız o zaman site tasarımına dikkat etmelisiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir