Uzun İçeriğin Seo İle İlgisi

Uzun İçeriğin Seo İle İlgisi

Uzun İçeriğin Seo İle İlgisi

Uzun içeriğin Google tarafından daha çok sevildiğini biliyor muydunuz? Sitenizde yazılar paylaşıyorsunuz, peki bu yazıların uzunluğu nedir? Kısa mı seviyorsunuz uzun mu? Bunların hepsinin Seo‘yu bir şekilde etkilediğini unutmayın.

 

İnsanların çok uzun yazılar yerine hemen bitirebilecekleri ve bir şeyler öğrenebilecekleri yazıları tercih ettikleri bir gerçek. Bazıları da okumayı seviyor ve uzun olmuş kısa olmuş onlar için fark etmiyor ama bu insanlardan çok olduğunu sanmıyoruz. Bu durumda nasıl bir paylaşım yapmalıyız. Yazdığımız özgün yazıların uzunluğu ne kadar olmalı? Seo için içerikle ilgili yazdığımız her yazıda içeriğin ne uzun ne de kısa olması gerektiğine her zaman değindik. İçeriğimiz uzun olmamalı ama kısa da olmamalı. Konuyu anlatabilecek kadar kısa, ciddiyetsiz görünmeyecek kadar uzun içerikler paylaşmalıyız.

Google uzun içeriği seviyor

Google’ın uzun içeriği sevmesinin nedenleri neler olabilir? Bir kaç fikir yürütelim. İlk olarak uzun içerik okunduğu zaman sitede kalma süresi artar. Bir kişi bizim uzun içeriğimizi okumak istediğinde içeriği okuması bitine kadar sitede kalacaktır. İçeriğin uzunluğu oranında sitede kaldığı için içerik ne kadar uzunsa sitede kalma süresi artacağından bu seo için iyi bir sonuç doğurur. Google’ın en çok önem verdiği şeylerden biri elbette ki sitede kalma süresidir.

 

Diğer bir neden ciddi bir blog yazarı olduğumuz anlaşılır. Genelde ciddi olmayan blog yazarlarının sitesinde kısa ve gereksiz yazılar yayınlanır. Genelde alıntılar yer alır. Bununla birlikte o bloga yazmayı da yakın zaman içerisinde bırakacaktır. Google durumu bu şekilde yorumlar. Eğer ciddi bir blog yazarı iseniz ziyaretçilerinize ciddi ve tam bilgiler vermek istersiniz. Buda kısa yazılarla yapılamaz.

Son olarak söylemek gerekirse uzun yazıların aslında bloglara hiç bir zararı yoktur. Kendinize devamlı ziyaretçiler bulunduğunuzda mutlaka bu şekilde uzun yazılar yazmalısınız. Uzun yazıların tek kötü yanı insanların okurken sıkılabilecek olmalarıdır. Buna da çözüm rahatlıkla bulunabilir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir