Ünlü Müzik Blogu RnBXclusive Kapatıldı

RnBXclusive

İngiltere organize suçlarla mücadele teşkilatı popüler müzik sitesi RnBXclusive’i dolandırıcılık suçlamasıyla kapatma kararı aldı.  Organize suçlarla mücadele teşkilatı siteden müzik dosyaları indiren kullanıcıların 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecekleri uyarısında da bulundu.

Facebook’ta 300 bine yakın üyesi bulunan ve açıldığı tarihten bu yana hiphop müziğin en popüler blog sayfası konumunda bulunan RnBXclusive 2008 yılında açılmıştı.

RnBXclusive sitesindeki organize suçlarla mücadele teşkilatının mesajında “yasa dışı dosya indirmelerden dolayı genç, yeni tanınan sanatçıların kariyerlerinin zarar görmüş olabileceği, yasa dışı dosya indirenlerin müzik piyasasının geleceğine zarar verdiği” belirtildi.

Geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletlerinde müzik piyasasının baskıları sonucu müzik blogu Dajaz 1’in kapatılmasına karar verilmişti. Aradan geçen bir yıl sonrasında ise ABD iç güvenlik bakanlığı sitenin kapatılmasının hiçbir gerekçesi olmadığının kanısına varmış ve sitenin alan adını geri iade etmişti.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir