Twitter’ın dikkat çeken yeniliği: Anlar Twitter blogunda detaylı olarak paylaştığı “Anlar” özelliği ile ilgili şunları söylüyor:

“Her gün milyonlarca Tweet atılıyor. Bu Tweet’ler arasında Twitter dışında başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz şeyler mevcut: dünya liderleri ile ünlü isimler arasındaki diyaloglar, meydana gelen olayları anında bildiren vatandaşlar, kültürel caps’ler, gece oynanan muhteşem maça dair canlı yorumlar ve daha da fazlası… Bazı hesapları takip etmiyor olabilirsiniz, bu sebeple yalnızca Twitter’da görebileceğiniz olayları bulmakta sorun yaşayabilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliği “Anlar” ile artık bu durumu değiştirebilirsiniz.
Twitter’ın en iyileri, hangi hesabı takip ettiğinizin hiçbir önemi olmaksızın, “Anlar” sayesinde, artık bir tık uzağınızda. Bunun içinse Twitter’da yayılan haberleri takip edebileceğiniz “Anlar” adı verilen yeni sekmeyi ziyaret etmeniz yeterli.”
Nasıl Çaşılıyor?

anlar
Telefonunuzdaki yeni yıldırım (lightning) işareti ikonuna dokunarak artık önemli “Anlar”ın bir listesini görebiliyorsunuz. Gelelim detaylarına:

“An”a tıkladığınız zaman, başlık ve açıklamanın olduğu bir giriş bölümüne yönlendiriliyorsunuz.
Ekranı kaydırarak hikayelerin tam ortasına daldığınızda; burada büyük resimler, otomatik yürütülen videolar, Vinelar ve GIFler var.
Tek bir dokunuşla Tweet’lerin tamamını görebilir, sonrasında Tweet’leri favorilerinize ekleyebilirsiniz, Retweet’leyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Çift dokunuş ise Tweet’leri hemen Retweet ve Favorilerinize eklemenize imkan sağlıyor.
En alttaki ilerleme çubuğu her An’da daha ne kadar içerik olduğunu gösteriyor.
Ekranı yukarı veya aşağı kaydırmak sizi rehber bölümüne geri götürüyor.
Bir An’ın sonunda kendi fikirlerinizi yazmanız ve takipçilerinize göndermeniz için “Paylaş” butonu karşımıza çıkıyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir